Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

TELEGRAFICKY

Česko

Prosincový nástup na místo ředitele zpravodajství ČT opepřil Milanu Fridrichovi už toto úterý premiér Mirek Topolánek: publicistický a vůči politikům často sžíravě vtipný nedělník 168 hodin, který uvádí Fridrichova žena Nora, označil v Rádiu Impuls za „dehonestační pořad“.

Za nejvyšší státní zástupkyni Renatu Veseckou a její úřad mluví po Jiřím Bigasovi (v minulosti nejčastějším českém šéfredaktorovi, jenž je teď konzultantem pro nový bezplatný ekonomický deník E15) další mediální persona - bývalý člen rady pro vysílání Pavel Foltán. Jemu a pěti dalším radním dluží stát plat za několik let - podle soudů bylo jejich odvolání premiérem Špidlou v dubnu 2003 kvůli arbitráži se CME neplatné. Konec tehdejší rady podle Foltána významně zbrzdil zavádění digitální pozemní televize v Česku: „Kdyby k tomu tenkrát nedošlo, dávno by se tu v DVB-T mohlo vysílat.“ Ve třetích VyVolených se začali soutěžící vylučovat z vily za to, že... příliš pijí alkohol.

Kvůli reportáži si redaktor Reflexu Honza Dědek nechal transplantovat vlasy. Kam se ale hrabe na Petra Bílka z měsíčníku Maxim! Ten šel v sebetrýznění v rámci výkonu povolání mnohem dál: nechal se třeba zmrazit v -120 °C či den dělal sekretářku řediteli vydavatelské společnosti. A „drobná“ korekce: šéfka Českých radiokomunikací Jane Hannah minulý týden LN řekla, že investice firmy do digitalizace vysílacích sítí bude v řádu desítek milionů korun. Za pár dní pak upřesnila, že správně mělo být „v řádu stovek milionů korun“.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!