Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

TELEGRAFICKY

Česko

Kdysi oblíbené slovenské televizní pondělky zmizely, komerční stanice Prima ovšem zavádí slovenská rána. Výzkumem totiž zjistila, že tři čtvrtiny jejích českých diváků by na tuzemských obrazovkách uvítaly seriály někdejších bratří. Proto od 22. října zařadí každý všední den od 9 hodin populární slovenský seriál Panelák televize Joj, o obyvatelích a návštěvnících fiktivní bratislavské bytovky. Skoro všichni diváci Primy prý slovenštině rozumí, pro jistotu však televize cyklus opatří skrytými titulky.

Zvyklostí lidí z paneláku v kontrastu s aristokratickým prostředím si bude všímat humorista Ivan Mládek v chystané situační komedii Cyranův ostrov, o chudé české rodině, která v restituci získá středověkou tvrz. Kromě sebe do něj Mládek obsadil Milana Pitkina, Ivo Pešáka či Lenku Šindelářovou. Sitcom v sobotu začíná natáčet digitální televize Barrandov. Odstartuje v lednu a podle šéfa programu Přemysla Svory se bude snažit, „aby se do televize vrátil smích a pohoda“.

Veřejnoprávní televize naopak neodvysílá jeden z dílů zábavnědokumentárního cyklu Po stopách hvězd, který pro brněnskou ČT natáčí Real TV bývalého hlasatele Petra Lesáka. Jak napsal Týden.cz, hrdinkou jednoho z chystaných vydání měla být herečka Jiřina Švorcová, normalizační Žena za pultem, což se šéfce programu ČT Kateřině Fričové nelíbilo, a tak díl odmítla.

Spíš než portrét Švorcové prý totiž vznikl snímek, v němž se někteří obhajují za své komunistické přesvědčení. Real TV se ale hájí, že v ČT „vědí o všem, co točíme“, a doufají, že i za Švorcovou dostanou zaplaceno.

Autor:

Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze
Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze

Řada maminek řeší u dětí odřená kolena, škrábance, neštovice nebo třeba záněty středního ucha. Z těchto příhod se děti většinou velmi rychle...