Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

TELEGRAFICKY

Česko

Úterní pražský koncert moderovaný Václavem Klausem a Vlastou Korcem byl jen odleskem předvolební mobilizační akce ODS z roku 2002. Návštěvník mohl jen nostalgicky vzpomínat, jak herec Michal Pavlata krotil aplaus davu nadšeného jeho řečněním vybroušenou replikou „abychom ten mítink neprotleskali“ či jak si Honza Nedvěd po písni Podvod přál pro ODS „pětatřicet procent!“ a pak se zapletl do kabelů. Letos byla potíž už s plakáty – slibovaly, že s Rangers vystoupí Petr Bende, místo soutěžícího ze SuperStar ale zahrál dosavadní středočeský hejtman Petr Bendl. No a pak přišel Luděk Sobota, který na setkání s ODS představil svou Sobotovu stranu demokratického štěstí. Štěstí, řekl, potřebujeme k tomu, abychom svůj život dotáhli zdárně ke konci. „Je to malá strana, ale koukám, že se vám chce spíš na velkou,“ byla jedna z vět, jež měly přimět voliče vybrat ODS. Nadstranický prezident stihl týž den adresovat zdravici týdeníku Euro, k němuž má přes „jeho poněkud výhrůžně znějící název“ „pozitivní vztah“ už „od jeho počátků“. Jak si všiml Mediář.cz, Klaus časopisu k jeho deseti letům píše: „Nechci říci, že jsem vždy a každou stránkou časopisu nadšen, nebo že se vším souhlasím. To mohu říci snad jen o kresbách komentářích Jiřího Slívy.

Ale vidím to tak, že se pokoušíte dělat slušnou a poctivou žurnalistiku – a to je v našem, bulvárem onemocnělém tisku samo o sobě něco mimořádného.“ Jistě náplast na zklamání, které Euru připravily ostatní tiskoviny, rozhlasy i televize. Redakce totiž minulé pondělí sepsala článek, v němž referuje o vztazích expremiéra Grosse se zbrojařem Muselou, a čekala, že „závažné a nové informace“ o pozadí privatizace hnědouhelných dolů někdo rozpracuje. Marně. Toto pondělí proto Euro text v téže podobě otisklo znovu. Ani do včerejška ho nikdo necitoval. Vyjde potřetí?

Starosti má i týdeník Respekt. Spisovatel Kundera žádá omluvu za to, že ho týdeník vykreslil jako udavače. Pokud se Respekt neomluví, je Kundera připraven jít k soudu. Časopisu pohrozil také šéf ČSSD Jiří Paroubek, soudem na ochranu osobnosti, odmítneli Respekt jeho zákonné právo na odpověď. Paroubek nesouhlasí mj. s tvrzeními, která dávají do souvislosti jeho dřívější pozici na pražském magistrátu a dlouholetý pronájem holešovického Výstaviště společnosti Incheba, pro Prahu nevýhodný. V dopisu, zveřejněném 19. října na ceskamedia. cz, Paroubek připomněl zákonnou lhůtu osmi dní. Respekt zatím jeho odpověď neotiskl.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!