Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

TELEGRAFICKY

Česko

Návratu na Kavčí hory se zachtělo Petru Šiškovi, který na Primě moderuje soutěž Nic než pravda (lidé v ní vyhrají o to víc, čím víc intimit na sebe prozradí). Vinou tohoto angažmá přišel Šiška loni v létě o práci právě v České televizi. Ta s ním počítala do Dobrého rána, údajně to schválil i šéf ČT Jiří Janeček. Pak ale televize kontrakt zrušila, její člověk by prý neměl uvádět na komerční stanici pořad „bulvárního typu“. Šiška tehdy Janečka kritizoval za nerozhodnost a teď by rád přímo na jeho místo. Kandidovat na šéfa ČT ale nebyl jeho nápad. Řekl, že „nabídka zazněla z kruhů, které na tom mají zájem“ a že jde o kruhy, jež lze charakterizovat jako mediálně-politické.

Odcházet od rozdělané práce ale Jiří Janeček nehodlá. Zda ho radní ve funkci potvrdí, uvidíme nejpozději v červenci, kdy mu končí šestiletý mandát. Už teď si ovšem může trochu oddychnout - od ředitele zpravodajství ČT Milana Fridricha, jednoho ze svých blízkých spolupracovníků, se konkurence bát nemusí. Fridrich nedávno LN řekl, že o místo šéfa televize usilovat nebude.

Vyvážené veřejnoprávní zpravodajství vymění za jednostrannou prezentaci názorů svých nových šéfů dvě dosavadní redaktorky ČT. Psal to Týden.cz. Mladší Veronika Ludvíková, vystudovaná právnička, bude mluvčí ministra spravedlnosti za ODS Jiřího Pospíšila. Moderátorka Kateřina Blechová má mluvit za předsedu ČSSD Jiřího Paroubka.

Na obrazovku se naopak vrací zkušený dlouholetý redaktor Auto-moto-revue Vladimír Dolejš. Natáčí reportáže pro server Autotelevize.cz, který týdeník Ekonom představil jako „první webovou motoristickou televizi“. Na vlastní kapsu zase točí neohrožený držitel mnoha TýTý Radek John, upozornil koncem ledna Blesk s odkazem na Hospodářské noviny. John předsedá představenstvu kontroverzní firmy, jež u státních Lesů ČR vyhrála zakázku na kuchařku za čtyři miliony. Podle Johna zvítězil nejlepší nápad - dílo bude prací Evy Pilarové. „Lesy potřebují kuchařku, aby se o zvěřině dozvěděla široká veřejnost. Zvěř je totiž přemnožená, a když se ji lidé naučí jíst, budou z toho Lesy mít užitek,“ vysvětlil John bulváru.

Autor: