Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Tenistky prožily bezesnou noc

Česko

PRAHA Český fedcupový tým po postupu do Světové skupiny I prožil bezesnou noc. V neděli stihl ještě oslavit výhru v baráži v Izraeli a v časných ranních hodinách se vydal na cestu do Prahy, kam včera dopoledne přiletěl.

„Oslavy nebyly nijak bouřlivé. Po desáté jsme se dostali na večeři, kde jsme byli do půl jedné, pak jsme šli do baru. Na hotel jsme dorazili před třetí a všichni měli půl hodiny na to se zabalit,“ popsal po návratu průběh oslav nehrající kapitán Petr Pála.

Hrdinky barážového duelu Iveta Benešová a Petra Kvitová zřejmě už dnes vstoupí do turnaje WTA v Praze na Štvanici, včera je ještě čekal trénink. „Rozhodně nebude nic intenzivního,“ usmála se Benešová.

Benešová hraje v posledních týdnech ve výborné formě, v Estorilu těsně před Fed Cupem postoupila až do finále. Dosáhnout podobného úspěchu v Praze pro ni ale nebude snadné.

„Uvidíme, musím se po tom víkendu dát dohromady. V hlavě je pořád euforie a je těžké soustředit se dál,“ řekla tenistka, kterou nyní v prvním kole prověří Švédka Arvidssonová.

V Praze hráčky čeká o poznání „tenisovější“ publikum, než byl bouřlivý kotel v Izraeli, kde atmosféra s blížícím se koncem zápasu houstla.

„Vůbec jsem neslyšela Květu, co mi říká, řvaly jsme tam na sebe z asi deseti centimetrů,“ vyprávěla Benešová, jež absolvovala rozhodující čtyřhru s Peschkeovou. Po postupu českých tenistek povede družstvo jako nehrající kapitán i mezi elitou podle všeho Pála, pro kterého už na svazu chystají prodloužení smlouvy...

„Člověk na takovou funkci nekouká s výhledem jednoho dvou zápasů. Měl by být v kontaktu s holkama delší dobu, aby je okoukal,“ uvedl Pála.

Autor: