Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Česko

Policie vypátrala muže, který smrtelně zranil Ukrajince. Hrozí mu 10 let

Záběr ze záznamu, který zveřejnila policie ve snaze najít svědky incidentu. foto: PČRiDNES.tv

Policii se podařilo zjistit, kdo před teplickým podnikem Luna v srpnu prorazil lebku Ukrajinci, který následně zemřel. Kriminalisté z činu obvinili osmadvacetiletého muže. Za ublížení na zdraví s následkem smrti může dostat až desetiletý trest.
  13:19

Skutek se odehrál v neděli 13. srpna kolem půl čtvrté ráno. Jak se už dříve podařilo zjistit portálu iDNES.cz, při fyzické potyčce utrpěl zranění pětatřicetiletý Ukrajinec, jehož záchranáři po incidentu převezli v bezvědomí do teplické nemocnice s proraženou lebkou a silným krvácením do mozku.

Druhý den putoval z Teplic do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, kde po několika hodinách zemřel.

Policie několik dní po potyčce ve snaze získat svědectví a vypátrat pachatele zveřejnila video, kdy na záznamu bylo několik lidí pohybujících se v inkriminovanou dobu u podniku.

„Krajští kriminalisté ve věci ihned zahájili úkony trestního řízení, provedli několik výslechů a dalších úkonů trestního řízení, přičemž díky medializaci případu se jim podařilo získat svědectví dalších osob, po jejichž totožnosti pátrali,“ uvedl policejní mluvčí Kamil Marek.

„V uplynulých dnech krajský policejní vyšetřovatel obvinil z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti osmadvacetiletého muže. Viní ho, že před budovou baru fyzicky napadl jiného muže. Napadení si vyžádalo lékařské ošetření poškozeného, který způsobeným zraněním následně podlehl,“ dodal Marek.

Na dotaz doplnil, že obviněným je Čech.

Podle svědectví manželky mrtvého byl její muž zasažen do hlavy obuškem.

23. srpna 2023

Autor: