Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Terry už není kapitánem Anglie

Česko

LONDÝN/PRAHA Stačila dvanáctiminutová schůzka ve Wembley a bylo jasno. Fotbalista John Terry už nebude kapitánem anglické reprezentace. „Jako kapitán prokázal velmi dobrý přístup, musím však vzít v úvahu i jiné věci,“ vysvětlil trenér Fabio Capello, proč po pohovoru s Terrym provedl výraznou změnu v týmu jednoho z favoritů letošního mistrovství světa.

Záplavu zpráv kolem Terryho opravdu nešlo v posledních dnech přehlédnout. Od konce minulého týdne byly stránky novin plné podrobností o jeho poměru s modelkou Vanessou Perroncelovou. Kvůli nevěře s přítelkyní jeho bývalého spoluhráče z Chelsea Wayna Bridge sílil tlak, aby Terry kapitánskou pásku v anglické reprezentaci odložil. Ke žhavé kauze se vyjádřil kdekdo – třeba i premiér Gordon Brown.

Včerejší rozhodnutí nicméně nijak neoslabilo Terryho chuť dál oblékat anglický dres. „Plně podporuji trenérovo rozhodnutí. Dál se budu snažit dávat národnímu týmu to nejlepší,“ vyjádřil se k verdiktu v krátkém prohlášení.

Terryho image nevylepšilo ani další odhalení, které nově přinesl list Daily Mail. Obráncovu lóži ve Wembley, kterou měl jako kapitán reprezentace k dispozici za výhodnějších podmínek, si šlo přes prostředníka pronajmout za čtyři tisíce liber na zápas. Platilo se pochopitelně v hotovosti. Podobný případ otřásl Terryho pověstí už v prosinci, kdy novináři informovali, jak obránce nabízel zájemcům za deset tisíc liber prohlídku tréninkového centra Chelsea.

Včera se současně vyjasnilo, kdo Terryho ve funkci kapitána nahradí. „Když jsem vybral Johna, řekl jsem také, že ho bude zastupovat Rio Ferdinand,“ ukázal Capello na stopera Manchesteru United.

Autor:

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...