Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Thajský box je vlastně milý sport

Česko

SERIÁL LN

KOMU FANDÍ CELEBRITY

Odmalička se považuje za sparťana, ale bez mučení se přizná, že v jeho životě bylo i „žižkovské“ období. Herec Filip Blažek teď s nadšením vzpomíná, jak s kamarády chodil na fotbal na stadion Viktorie Žižkov. „Měli jsme to blízko ze Žižkovského divadla, kam jsme chodili hrát ve čtvrtém ročníku DAMU,“ vzpomíná Blažek.

Nejvíc ho sem prý lákala unikátní atmosféra. „Připadal jsem si, jako bych se tady vrátil do časů první republiky. Byla tady taková srandovní a pohodová atmosféra. Teď už je to dávno jiné, ale ještě před osmi lety se tady fandilo opravdu slušně,“ tvrdí.

Dodnes si fotbal chodí zahrát, ale v televizi se nejradši podívá na závody formule 1 nebo MotoGP.

„A taky bojové sporty, ale ty nestíhám, protože ty dávají večer,“ překvapuje svoji další zálibou. Ve filmu ho proslavily role princů a romantických hrdinů, ale v soukromí by vás možná překvapil. Blažkovi, alias Matějovi z Nesmrtelné tety nebo Vendelínovi z pohádky O perlové panně, učaroval thajský box. „Dobře se u toho udržuje kondička, a když vás někdo zrovna moc netluče, je to docela milý sport,“ usmívá se Blažek.

Možná trochu riskuje, vždyť ze šrámů na jeho obličeji by žádný režisér neměl radost, ale Blažek zůstává v tomto ohledu klidný.

„Naštěstí mám vynikajícího trenéra, který to hlídá. Nechodí k nám také žádní magoři, kteří by si na mě chtěli zvedat sebevědomí. Občas nějaká rána padne, ale všechno je to pod kontrolou,“ tvrdí s mírnou úlevou.

Sport a herectví k sobě v jeho případě ostatně odjakživa patří. „V mládí jsem chtěl být fotbalistou, ale osud nakonec zamíchal karty trochu jinak a je ze mě herec,“ vypráví.

Pětatřicetiletý herec má na svém kontě dvacítku filmů a seriály jako Velmi křehké vztahy nebo Letiště, ale ze všeho nejvíc ho přitahují právě role spojené se sportem. „Asi trochu vypadám sportovně, takže si mě režiséři pro ně vybírají. Jsem moc rád, protože mám mnohem radši role, ve kterých se něco děje,“ pochvaluje si.

V seriálu Poslední sezona si zahrál profesionálního hokejistu a ve filmu Filipa Renče Na vlastní nebezpečí zase vůdce skupiny, která na raftu sjíždí divokou řeku.

„Párkrát jsem projel trojský kanál hlavou dolů - to mi moc dobře nebylo. Něco podobného jsem pak zažil i na řece v Bosně, ale trochu adrenalinu k tomu patří,“ směje se.

O autorovi| PAVEL KALOUŠ, Filip Blažek herec

Autor: