Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Tisíc tváří vody

Česko

Jižním sluníčkem prohřátou „zážitkovou“ krajinu Korutan vyplňuje na 1200 jezer, ve kterých se můžete až po uši nořit do vody s vějířem bílého písku jako v Karibiku. Ideální pro sport i lenošení.

1 Místo penzionu zkuste statek

Jezero Weissensee s bílou vodou patří k nejekologičtějším koutům Evropy, Ossiacher See nabízí ideální kombinaci hor a vody, musíte se ukázat u prestižního Wörthersee s rušným společenským životem, Klopeiner See zaručuje koupání v nejteplejší vodě v Evropě (29 °C) i nádhernou túru k Wildensteinskému vodopádu. Až si vyberete své vytoužené místo, poohlédněte se, kde složíte hlavu. Zkuste třeba dovolenou na statku: než si ráno dojdete do kurníku pro čerstvé vajíčko a podrbete hříbátka za ušima, rodina farmářů vám naservíruje svůj voňavý domácí chleba a uzeniny, tvaroh, marmeládu nebo škvarky. Ceny jsou skvělé, už od 20 eur se snídaní, autenticky a v náruči přírody. Doporučuji nádhernou oblast Arriach Ossiacher See (www.bauernhof.com).

2 Magický granát

V romantickémkorutanském revíru najdete nejen poklad aktivního odpočinku, ale objevíte tu také něco hmatatelnějšího: magický polodrahokam granát, ohnivý kámen lásky a vášně. Centrum těžby se nachází v okolí vesničky Radenthein, kde můžete navštívit i muzeum Granatium s největším, 150kilovým granátem, procházet se ve štole s granátovým nebem nad hlavou. Magickému kamenu můžete také zasvětit horskou túru kolem jezera Millstätter See s cílem v Granátové bráně, která otevírá úchvatný výhled na jezero. (www.granatium.at, www.millstättersee.at)

3 Adrenalin v korunách stromů

Jezero Faaker See, vyhlášené pro svou tyrkysovou barvu, mění odstín podle dopadu paprsků slunce minutu od minuty. Působivý výhled na přírodní divadlo, způsobené vysokýmobsahemvápníku z nedalekého pohoříKaravanky, se vámotevře třeba z přilehlé hory Tabor, kde můžete adrenalinově odolávat gravitaci v novém lanovém centru. Po malé instruktáži si zaběháte a zajezdíte v korunách stromů ve výšce 2 až 20 metrů a prozkoumáte les v nové perspektivě podle své zdatnosti v šesti stupních obtížnosti. Až se azur rozzáří na maximum, vydejte se nejbližší cestou k jezeru, půjčte si kánoi a vyzkoušejte křížemkrážemnebo romantickými meandry mezi rákosím lehkost vodního bytí. (www.hochhinauf.at)

4 Příroda all inclusive

Nejjižnější cíp Rakouska je vlastně jeden velký přírodní park, kde se nejrůznější sportovní aktivity i zábava sice všemožně snaží připravit vás o všechny síly, ale nikoliv o obsah vaší kapsy. Turistická karta Kärnten Card (děti do 6 let zdarma, 7–15leté stojí 14 eur, dospělé 34 eur na týden, www.kaerntencard.at) vám otevře brány do více než stovky nejhezčích výletních cílů a atrakcí včetně vstupenek na vyhlídkové lodě, lanové dráhy, horské trasy či do akvaparků. Za týden dovolené stihnete využít až kolem 25 vstupů a při průměrné ceně 10 eur se karta opravdu vyplatí.

Rakousko Vzdálenost z Prahy: 674 km

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!