Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Tlačenice kolem párové čtyřky

Česko

PRAHA K pozoruhodnému kousku došlo v českém veslování. Na reprezentačním soustředění v Seville trénuje od pondělí párová čtyřka, která bude na OH v Pekingu obhajovat aténské stříbro, pod vedením ústředního trenéra Přemysla Panušky. Po návratu, za dva týdny, však začne posádku opět připravovat její kouč a strůjce aténského úspěchu Sergej Kruťjakov. Tomu svaz nedávno neprodloužil smlouvu, postavila se však za něj Dukla, jejímž je ruský trenér zaměstnancem, i veslaři.

„Není to optimální, z obou stran panuje určitá nedůvěra, ale rozhodli jsme ve prospěch ústředního trenéra,“ řekl předseda veslařského svazu Jiří Kejval.

„Půl roku před olympiádou to tedy optimální není rozhodně,“ reagoval ředitel ASC Dukla Jaroslav Priščák. „Soustředění je ale akcí reprezentace. Přistoupili jsme na kompromis, s Kruťjakovem pojede párovka na další dva duklácké kempy do Itálie,“ dodává.

Párová čtyřka se ve Španělsku připravuje ve složení Jirka, Hanák, Doleček, Vitásek. V záloze zůstává Karas, který se zotavuje po nemoci, Chalupa usedl do dvojky „bez“ k Makovičkovi.

Překvapuje však „jednotná fronta“, s jakou svazoví činovníci (a také někteří trenéři) vystupují proti Kruťjakovovi.

„Těžko říct, proč se to děje. Snad ne proto, že jsem cizinec? Nebo že by kvůli mým tréninkovým metodám?“ usmívá se Kruťjakov. „Už v minulosti jsem dostal několik návrhů na Sergejovo odvolání, ale vždycky jsem ho podržel. Možná je ve hře i závist,“ připustil Kejval.

Autor: