Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Tlustý: ODS ztrácí i kvůli pasivitě vedení

Česko

  10:26
PRAHA - Důvodem poklesu preferencí ODS je fakt, že "forma, jakou se prezentuje, je nedostatečná". Navíc při prezentaci programu strany "vítězí forma nad obsahem".

Vlastimil Tlustý foto: Jan ZátorskýLidové noviny

V něm zároveň nepřímo obviňuje vedení ODS a její volební štáb z toho, že pro úspěch v nadcházejících volbách nedělá vše.

Tlustý argumentuje například tím, že volební štáb ještě nepřipravil tzv. kolečko, podle kterého si každý bude moci vypočíst, o kolik by se mu zvýšila mzda podle jeho výpočtů. Ty přitom představil už na listopadovém kongresu strany. "Dnes, více než dva měsíce poté, jsou všechny projekty stále ve stadiu příprav. Ty dva měsíce mohly být využity intenzivněji," míní Tlustý.

Faktem je, že hlasů kritizujících vedení a volební štáb zaznívá z ODS víc. Málokdo však kritizuje otevřeně nahlas jako Tlustý. "Já si své výhrady nechám sám pro sebe a nebudu je sdělovat Lidovým novinám," konstatoval třeba místopředseda Ivan Langer.

Šéf volebního štábu ODS Jiří Šneberger nechtěl Tlustého výtky příliš komentovat. "Nechci vyvolávat vášně. Tlustého výhradám příliš nerozumím, ale věřím, že jde jen o nedorozumění. Vše funguje, jak má," uvedl Šneberger. Šéf ODS Mirek Topolánek je až do neděle v Izraeli.
Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!