Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Tohle je znehodnocení celé extraligy

Česko

Plzeň má přijít o hrozivých 19 bodů, ale vzdát se rozhodně nehodlá. „Je to absurdní, rozhodovat se má na ledě,“ řekl v rozhovoru pro LN notně rozladěný majitel klubu a kapitán Martin Straka (38).

* LN Co si myslíte o případných kontumacích?

Celý den jsme se zástupci Boleslavi a Kladna jednali. Je to absurdní situace. Nejsem si vědom, že jsme něco porušili. Naši hráči mají podepsanou smlouvu a soupiska je podepsaná panem Šulcem. Nechápu, v čem je problém. Horší situace se staly v roce 2002 mezi Budějovicemi a Vsetínem a loni v problému Sparty s Berounem, když hrál Přikryl víc zápasů, než povolují řády. A nic se taky nekontumovalo. Nevím, proč najednou by nám, Boleslavi a Kladnu měli odečíst všechny body.

* LN Takže se proti Šulcovu rozhodnutí odvoláte?

Rozhodně. Nic jiného nám ani nezbývá.

* LN Kdyby nevyšlo přezkoumání u Odvolací komise APK, budete usilovat o svolání mimořádné valné hromady?

Určitě. Budeme se snažit udělat maximum, abychom z toho vyšli co nejlépe. A nejen my, ale i Boleslav a Kladno. Myslím si, že by se mělo rozhodovat na ledě, a ne někde za stolem.

* LN Někteří manažeři klubů, které nebyly potrestány, mluví o tom, že by byl adekvátním trestem odečet například pěti bodů a finanční pokuta. Brali byste to?

Určitě bychom akceptovali finanční pokutu. To se nám zdá adekvátní k tomu, co se stalo. I když si myslíme, že jsme nic neporušili. Ale to, že nám vezmou všechny body? To je znehodnocení ligy.

* LN Myslíte, že by to jiným klubům prošlo?

Chápu, na co se ptáte, ale nechtěl bych o tom spekulovat. Ale asi mají některé kluby jinou váhu.

* LN Nejedná se ale o první problém Plzně. Už byla kontumována za neoprávněný start Petra Sýkory...

To bereme. To byla naše jednoznačná chyba. Mysleli jsme, že hráč může odehrát dva zápasy bez smlouvy, jako to bylo dřív. Ale změnily se směrnice a my to nepohlídali. Určitě se nad tím budeme zamýšlet. Rozhodně nejsme spokojeni, že se nám to stalo podruhé.

* LN Přijde tedy i nějaký trest uvnitř klubu?

Je to možné. Teď o tom ale nechci mluvit, dokud to nebude uzavřené.

* LN Jaké jsou reakce hráčů?

Celý den mi telefonovali. Snažil jsem se je uklidnit, že i kdyby nám ty body vzali, tak hrát se musí. Snad to pochopili. Ale hlavně stále doufáme, že se to vůbec nestane.

Autor: