Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Tommy Emmanuel v Praze

Česko

PRAHA Fenomenální australský kytarista Tommy Emmanuel, který má u nás díky předchozím vystoupením už řadu příznivců, vystoupí zítra v pražském Kongresovém sále. V rámci 11. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Kytara napříč žánry jej doprovodí dámské smyčcové těleso The Eve Quartet Prague. Hostem večera bude také americký bluesový kytarista Steve White.

Diplomovaný kytarista Kytarista nenapodobitelného stylu a bohatství zvukových efektů v Praze zakotví na svém celoevropském turné a následně odjede do Košic, kde šňůru zakončí. Den před koncertem se pražským divákům představí od 19 hodin ve Švandově divadle. Večerem z cyklu scénických rozhovorů bude provázet David Hrbek.

Tommy Emmanuel vyrůstal v hudební rodině a kytaru dostal poprvé do ruky již ve čtyřech letech; o několik let později již vystupoval na koncertech spolu se svými sourozenci. Od 80. let se věnuje plně sólové kariéře, během které nahrál osmnáct alb, za něž získal čtyři platinové a tři zlaté desky. Velkým vzorem Tommyho Emmanuela byl legendární kytarista Chet Atkins, který s ním až do roku 1996 spolupracoval a vzájemně se hudebně ovlivňovali.

Za svou kariéru Tommy obdržel dvě nominace na Grammy, v roce 1999 získal titul CGP (Certified Guitar Player – diplomovaný kytarista) za celoživotní přínos ve hře na kytaru a u čtenářů časopisu Rolling Stone se zapsal dvakrát pod titulem „Nejpopulárnější kytarista“ v roce 2006 a 2007. Jeho schopnosti kytarové hry a široký repertoár je spojený se stovkami hudebních legend jako Eric Clapton, Joe Walsh, Stevie Wonder, Tina Turner a další.

Emmanuel ročně odehraje ke třem stovkám koncertů po celém světě. I celý rok 2008 strávil na turné, především po Evropě. Na jaře letošního roku natočil koncertní dvojalbum Center Stage, které vedle tradičních hitů obsahuje také videosekvence z jeho koncertů.

Autor:

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...