Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

TOP 09 vytáhla v Ostravě žolíka. Kapitána Baníku

Česko

  22:13
Do rozhodujícího střetnutí o volební skóre si tým TOP 09 kapitána Karla Schwarzenberga pozval na Ostravsku „hostující“ posilu. Hlavu fotbalistů Baníku Martina Lukeše.

Martin Lukeš foto: ČTK

Ten teoreticky může mezi fanoušky TOP 09 přivést tisíce lidí – baníkovců, kteří jeho výkony v kopačkách sledují z tribun a ochozů stadionu Bazaly.

Lukeš kandiduje v Moravskoslezském kraji na deváté pozici, tedy na nevolitelném místě – k tomu, aby přeskočil krajského lídra schwarzenbergovců Pavola Lukšu, by mu musel přednostní hlas dát každý dvacátý volič TOP 09. "Opravdu nevěřím, že bych získal tolik preferenčních hlasů, abych se dostal mezi poslance," řekl baníkovský kapitán LN.

Žádný výzkum přitom dosud nemapoval, koho vlastně "klasický baníkovec" volí. Netroufají si to odhadnout ani politologové. Někteří neoficiálně nevylučují, že by mohli vzít hlasy sociálním demokratům. "Nemyslím, že příznivci Baníku by si mysleli, že nejlepší je ta strana, která má na kandidátce jeho kapitána. Lidé na Ostravsku jsou inteligentní," oponuje lídr ČSSD na severní Moravě a ve Slezsku Lubomír Zaorálek. Podle něho je TOP 09 pouze prázdná slupka, která se veze jen na dvou známých tvářích. "Je evidentní, že jde o nestejnorodou směsici lidí, kteří své názory budou poznávat až po volbách," tvrdí Zaorálek.

Další podrobnosti čtěte ve čtvrtečním vydání deníku

Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete
Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete

Ajvar skvěle dochutí všechny grilované pokrmy. V redakci jsme vyzkoušely jemný i pálivý Ajvar, který se hodí k masu i zelenině. Jaké recepty se...