Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Topolánková na nákupech: pořídila si chatu za 2,5 milionu

Česko

  11:26
PRAHA - Všechen majetek bývalého premiéra a předsedy ODS Mirka Topolánka připadl po rozvodu jeho bývalé ženě Pavle. Podle výpisu z katastru nemovitostí ji připadl byt na Hradčanech v hodnotě přes osm milionů a chalupa s pozemky v Čeladné. Nyní si Topolánkova exmanželka pořídila novou nemovitost za 2,5 milionu korun.

Pavla Topolánková foto: ČTK

2,5 milionu za domek nedaleko Jílového u Prahy zaplatila exmanželka bývalého předsedy vlády podle kupní smlouvy najednou, nevzala si žádnou hypotéku. Informovala o tom MF DNES a Týden.cz. Vyvstává otázka, zda si mohla Topolánková ušetřit takové peníze z platu kancléřky na Vysoké škole finanční a správní.

Topolánek, který momentálně tráví dovolenou v "proslulé" vile v toskánském Monte Argentariu, i jeho bývalá žena se o rozdělení jmění odmítají bavit. Oficiálně nezbyl bývalému šéfovi ODS žádný majetek, se svou ženou Lucií Talmanovou žije v nájmu v centru Prahy.

"S Lucií Talmanovou máme dlouhodobě nadstandardní příjmy," hájil se už dříve Topolánek. MF DNES ale připomíná, že vedle toho mají manželé také velké výdaje. Hypotéku, alimenty i drahé dovolené.

Deník dále připomíná také nové obchodní aktivity bývalého šéfa vlády za ČSSD Stanislava Grosse, který obchoduje s diamanty. Gross vede nyní restauraci Černý kohout v opraveném statku v pražském Prokopském údolí a buduje rodinné sídlo ve Slivenci.

K TÉMATU

Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...