Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Toyota začala vyrábět nový hybrid

Česko

LONDÝN Japonská automobilka Toyota Motor zahájila včera v Británii výrobu hybridní verze svého modelu Auris, která kombinuje benzinový pohon s elektrickým. Britská vláda již loni oznámila, že Auris se stane prvním hybridním modelem Toyoty vyráběným v Evropě.

Zahájení produkce v továrně ve městě Burnaston ve střední Anglii se zúčastnil britský ministr obchodu Vince Cable. Upozornil, že továrna je jedinou na světě, která hybridní verzi modelu Auris vyrábí.

Toyota je zatím v oblasti hybridních vozů jasnou světovou jedničkou. Její model Prius vstoupil v roce 1997 jako první hybridní automobil na trh a je dosud nejprodávanějším vozem svého druhu.

Francouzský list La Tribune tento měsíc s odvoláním na zdroje z odvětví uvedl, že Toyota hodlá ve Francii vyrábět hybridní verzi svého malého modelu Yaris. Dodal, že produkce by měla být spuštěna v roce 2012.

***

ZASE DO OPRAVY...

* Toyota o víkendu oznámila, že ve Spojených státech svolá kvůli možnému prosakování paliva k opravě hybridní vozy Lexus HS250h a dočasně zastaví jejich prodej.

* Opatření se týkají zhruba 17 tisíc aut vyrobených pro americký trh.

Autor: