Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Tři Angeliky v Divadle Broadway

Česko

Příběh Angeliky se dočkal i muzikálového zpracování. V pražském Divadle Broadway ji uvádějí od března letošního roku.

4. Angelika

Zpěvačka Leona Machálková si „střihla“ Angeliku v muzikálu

Tři zpěvačky - Monika Absolonová, Leona Machálková a Dasha - se střídají v roli krásné markýzy v představení pražského muzikálového divadla, které zhlédlo už sto tisíc diváků.

Nejnáročnější role

„Angelika je pro mě zatím bezpochyby nejnáročnější role z těch, co jsem ztvárnila,“ říká Leona Machálková (40), zkušená muzikálová zpěvačka, která vystupovala v muzikálech West Side Story, Jesus Christ Superstar, Dracula, Showmise, Monte Cristo nebo Bídníci. Machálková ale netoužila po roli Angeliky tak jako třeba Monika Absolonová, velká fanynka této osudové ženy. „Já jsem to Michalu Davidovi, autorovi hudby, rozmlouvala. Chtěla jsem hrát Madam Contoire, tu zlou, odvrženou milenku hraběte de Peyrac, jenže Michal trval na svém. A tak mě zlomil,“ směje se a dál vypráví, jak si na začátku představení dělá culíčky a posazuje hlas do vyšší jemné polohy, aby působila věrohodně coby sedmnáctiletá dívka. Kýč jako bič Nastudovat obtížný hudební part nebylo jednoduché, největší úskalí však skýtaly nekonečné změny kostýmů. Angelika se během představení převléká sedmnáctkrát, mění paruky, příčesky, šperky. „Je to fofr, ale čím déle to hrajeme, tím lépe nám to jde. Dokonce se už stačíme i napít nebo si přepudrovat nos,“ říká Machálková.

Že je Angelika kýč jako bič, prohlásil před premiérou sám režisér Bednárik a tomu označení se nebrání ani zpěváci.

Průkopnice feminismu?

„Je jasné, že cenu Thálie za to určitě nedostaneme, ale jdeme do toho naplno a poctivě. Divadlo je pořád vyprodané a potlesk nebere konce. Na každé představení se těším. Angelika je pro mě žena, která byla na svoji dobu hodně samostatná a emancipovaná a to se mi líbí. Odmalinka mě fascinovaly ženské, které se nelitují, umí se postavit ke krizi čelem a vyřešit ji. Nevím, do jaké míry tohle zvládám já, rozhodně bych si přála, abych k takovým schopným ženám patřila.“

Autorka Angeliky Anne Golonová představení zhlédla a byla nadšená. Nechala se slyšet, že muzikálová Angelika vystihuje její představu mnohem lépe než slavné filmové zpracování s Michele Mercierovou v titulní roli.

Autor:

Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku
Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku

Jestliže vás trápí proměnlivé jarní počasí, máme pro vás tip, kam vyrazit, když počasí zrovna nepřeje. BRuNO Family Park v Brně se postará o zábavu...