Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Tříkrálová sbírka byla navzdory krizi rekordní

Česko

BRNO Ani krize neovlivnila výsledek letošního devátého ročníku Tříkrálové sbírky v brněnské diecézi. Vybraná suma činí celkem 14,9 milionu korun, což je zhruba o milion a půl více než vloni.

Jen v Brně se vybralo celkem 1,5 milionu, což je ve srovnání s předešlým ročníkem asi o sto padesát tisíc více. „Za stávající ekonomické situace je pro nás letošní výsledek velikým překvapením. Je to ale mimo jiné i důsledek dlouholeté práce našich kolegyň a kolegů z řad zaměstnanců a dobrovolníků,“ ocenil výtěžek ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman. Svoje příspěvky mohli lidé vhazovat do 3198 zapečetěných pokladniček. S každou z nich chodili obvykle trojčlenné skupinky koledníků. Těch letos vyrazilo o zhruba šest stovek více než vloni. Rekordní sumy vybrali koledníci například na Blanensku, kde vůbec poprvé překročili milionovou hranici.

Většina vykoledované částky zůstává podle pravidel tam, odkud pocházejí. Oblastní charita Brno hodlá peníze využít pro dobudování nástavby Domova pokojného stáří na Kamenné ulici.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...