Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Česko

Centrem Prahy prošel průvod, v jeho čele jeli Tři králové na velbloudech

Tříkrálový průvod začal požehnáním koledníkům, poté se vydal přes Karlův most na Staroměstské náměstí v čele s třemi králi na velbloudech. (6. ledna 2023) foto: Anna Boháčová, MAFRA

Tříkrálový průvod vyšel dnes za velké pozornosti Pražanů a turistů z Malostranského náměstí v centru Prahy. Postavy oděné jako Tři králové projely městem na velbloudech přes Karlův most na Staré Město.
  18:55

Průvod měl připomenout legendu o putování tří mudrců do Betléma za nově narozeným Ježíškem.

Akci pořádala Arcidiecézní charita Praha stejně jako Tříkrálovou sbírku, kterou pomáhá sociálně slabým lidem. Průvod započal požehnáním koledníkům v kostele svatého Tomáše.

Tříkrálový průvod začal požehnáním koledníkům, poté se vydal přes Karlův most na Staroměstské náměstí v čele s třemi králi na velbloudech. (6. ledna 2023)

Průvod skončil u pódia na Staroměstském náměstí, kde stejně jako v biblické legendě starozákonní mudrci předali dary Ježíškovi, který byl součástí vystoupení.

Následovalo požehnání arcibiskupa pražského Jana Graubnera a pak si mohli návštěvníci vyslechnout Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby.

V celé zemi se ve sbírce s pokladničkami vydává do ulic měst a obcí více než 60 tisíc dobrovolníků. Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice.

V posledním ročníku sbírky se vybralo zhruba 141 milionů korun. Výtěžek pomůže nemocným a potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Zbytek peněz podpoří větší nadregionální projekty nebo putuje na pomoc do zahraničí.

V poledne se také pod pražským Karlovým mostem konala Tříkrálová plavba otužilců.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!