Malé Československo se tak v polovině třicátých let 20. století stalo světovou špičkou v třídě malých vozů, a to dokonce hned od několika výrobců (kromě Popularu bodovala i Tatra 57, Pragy Piccolo a Baby, Aera 500 a 662).
První velký český botanik 17. února 1794 V Praze se narodil jeden z našich nejvýznamnějších přírodovědců – botanik Karel Bořivoj Presl, správce botanických a zoologických sbírek Národního muzea, člen Královské české společnosti nauk. Spolu s neméně zasloužilýmmladším bratrem Janem Svatoplukem vytvořil české přírodovědecké názvosloví (hlavně v botanice, zoologii a mineralogii) a roku 1819 vydal první ucelenou květenu Čech Flora čechica, kde popsal na 1500 druhů ve 115 rodech. Jeho jméno (Preslia) dodnes nese časopis České botanické společnosti při AV ČR.
Zemřel v roce 1852.
Chemik a fantasta 19. února 1859 Ušvédské Uppsaly se narodil Svante August Arrhenius, spoluzakladatel fyzikální chemie, autor teorií reakční rychlosti a (tehdy odvážné) elektrolytické disociace, za které dostal roku 1903 Nobelovu cenu.
Vytvořil i hypotézu „infekčního“ vzniku života na Zemi. Shluky mikroorganismů se mohou náhodně odpoutat z povrchu planety, dostat se do kosmického prostoru, kde hnány tlakem světla nebo na meteorech putují nekonečnem a pokud při tom narazí na příhodnou planetu, „osejí“ ji životem.
Zemřel v roce 1927.