Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tunel v Podolí se otevře už zítra

Česko

PRAHA Pod Vyšehradem se znovu objeví tramvaje a auta. Poprvé tady budou moci projet ve čtvrtek ráno. Městu se povedlo dokončit opravy tramvajové trati o tři dny dříve, než se původně plánovalo.

„Jsem rád, že i v tak náročných podmínkách, v jakých rekonstrukce Vyšehradského tunelu probíhala, se nám povedlo zkrátit termín výluky,“ řekl pražský radní pro dopravu Radovan Šteiner.

Tunel pod Vyšehradskou skálou se pro vozidla uzavřel v pondělí 3. listopadu a opravy měly původně trvat až do konce tohoto měsíce. Podle Šteinera se rekonstrukci podařilo dokončit ještě před stanoveným termínem především díky noční práci. Opravám přálo i příznivé počasí, hlavně v prvních čtrnácti dnech.

Během rekonstrukce se opravilo přes třicet metrů tramvajové tratě. Silnice a cyklistická stezka získaly nový povrch. Opravě neunikly ani zdejší rozvody plynu a vody. Mimo jiné byly vyčištěny i historické portály tunelu.

Změny na tramvajové trati byly podle radního nezbytné. Plánovaly se už v červenci, ale nakonec se musely kvůli uzavírkám v jiných částech města přesunout až na podzim. Naposledy se vozovka a koleje pod Vyšehradem opravovaly před čtvrtstoletím. V posledních letech museli řidiči tramvají v tomto úseku jezdit maximálně desetikilometrovou rychlostí.

Uzavírka v úseku zastávek Podolská vodárna a Výtoň zkomplikovala denně cestu téměř dvaceti tisícům automobilů, kteří místo musely objíždět, a deseti tisícům cestujících. Kvůli nim byla v úseku zavedena náhradní lodní doprava. Dopravní komplikace nyní postihnou Prahu 7. Příští týden tam má být uzavřena ulice Milady Horákové.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...