Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

TV Barrandov točí sitkom Ivana Mládka

Česko

PRAHA Plnoformátová digitální Televize Barrandov, která startuje vysílání 11. ledna 2009, začíná natáčet původní sitkom Cyranův ostrov, jehož autorem je Ivan Mládek. Hudebník, textař, skladatel, zpěvák a humorista napsal situační komedii o chudé české rodině, která v restituci získá středověkou tvrz Cyranův ostrov.

Aristokraté z paneláku Aristokratické vystupování, noblesní oblečení a prostředí zámecké haly kontrastují s jejich zvyklostmi z paneláku, s moderními pasivními zájmy a zejména pak s moderní technikou, kterou jsou obklopeni a kterou celodenně používají ke komunikaci mezi sebou i s okolním světem. Dadaistické střetávání časově nesourodých současných moderních prvků na jedné straně a středověkého prostředí a archaických postav na straně druhé nabízí spoustu námětů k humorné a absurdní konverzaci a k případným narážkám na současné společenské i politické dění.

V hlavních rolích diváci uvidí Ivana Mládka, Milana Pitkina, Ivo Pešáka, Lenku Šindelářovou a další. Režisérem je Petr Burian. TV Barrandov předpokládá natočení 26 půlhodinových dílů, na obrazovkách by se měly objevit v polovině ledna 2009.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!