Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

TV vánoce: klasika i premiéry

Česko

Štědrý den bude v komerčních televizích patřit ostříleným hitům. Nova sází na českou klasiku, Prima na zahraniční komedie. Česká televize chystá i premiéry nových pohádek a duchovní pořady.

PRAHA Česká televize odvysílá na Štědrý den vedle čtyř nových pohádek i dokumenty, duchovní pořady, bohoslužby a hudební přenosy.

Prima k rozjímání po slavnostní večeři nachystala od 19.00 romantickou komedii Notting Hill. „Diváci ani letos nepřijdou o vánočních svátcích o speciální vydání pořadu Hádej, kdo jsem! a těšit se mohou i na zvláštní náplň oblíbeného pořadu Ano, šéfe!,“ řekla ČTK mluvčí Primy Jana Kocová.

Tuzemskou klasiku v televizi zastoupí například Cesta do pravěku, Anděl na horách, Byl jednou jeden král, Císařův pekař a Pekařův císař. Z úspěšných zahraničních filmů nebude chybět Sám doma a bohatý, Válka Roseových, Karlík a továrna na čokoládu či Harry Potter a vězeň z Azkabanu.

Premiéry se vyhnou při rozbalování dárků i televizi Nova, která jde tradiční cestou pohádek a filmů. Mluvčí stanice Michaela Fričová ČTK řekla, že Nova v 18.30 uvede S čerty nejsou žerty. Hlavní vysílací čas po 20.00 bude patřit Třem oříškům pro Popelku, které se s železnou pravidelností objevují ve svátečním programu podobně jako Mrazík, jenž se na obrazovce letos ukáže 30. prosince. Dvě americké komedie Co ta holka chce, Ve jménu Angela a americké romantické drama Cena štěstí vyplní sváteční noc 24. prosince.

Česká televize uvede o vánočních svátcích třináct pohádek, z toho čtyři premiérové. Štědrý večer zpříjemní divákům čertovskou pohádkou Láska rohatá s Jiřím Mádlem a Jiřinou Bohdalovou, o den později nasadí pohádkový příběh o kouzelníkovi a sirotkovi Dům u zlatého úsvitu. Premiéru zažijí i písničkové O království z nudlí a štěstí bez konce a pohádková komedie o synkovi chudého romského uhlíře Dilino a čert.

Kromě nezbytných pohádkových příběhů uvede ČT i osmnáct dokumentů, devatenáct duchovních pořadů, tři bohoslužby, sedmnáct hudebních pořadů a tři premiérové koncerty.

Československý Silvestr Poslední večer roku si chce Česká televize zavzpomínat na časy bývalého Československa.

Ve spolupráci se Slovenskou televizí chystá velkolepý zábavný pořad nazvaný Silvestr 2009. Ze zpěváků se představí vedle Karla Gotta i operní hvězda Peter Dvorský, zpěvačky zastoupí Ewa Farna, Hana Zagorová nebo Helena Vondráčková. Velmi netradiční spojení vytvoří Milan Šteindler, David Vávra a rapová skupina Gipsy.cz, československou spolupráci předvedou kapely No Name a Chinaski. Alternativou nablýskané show bude na druhém programu ČT silvestrovský speciál hudebního pořadu Noc s Andělem.

Silvestrovská premiérová show Hádej, kdo jsem!, kterou uvádí Petr Vondráček, zahájí ve 20.00 poslední prosincový večer v televizi Prima. Předcházet show budou přeřeknutí zpravodajů v pořadu Zpravodajské přešlapy aneb Když se dílo nedaří. Zábavu ve filmu zastoupí Přednosta stanice a Nový rok zahájí Prima reprízou pořadu Nikdo není dokonalý.

Nova na konec roku přichystala večerní show. Patnáct minut po půlnoci předvede sestřih z hudební stanice MTV, která startuje své lokalizované vysílání v Česku a na Slovensku na konci listopadu.

Autor: