Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Tváří reklamní kampaně Givenchy je transsexuál

Česko

PAŘÍŽ Pro svou novou kolekci si pařížský módní dům Givenchy vybral brazilskou modelku Leu T. Jak ale uvedl britský deník The Guardian, od řady jiných krásek v módních kampaních se Lea odlišuje.

Narodila se totiž před 28 lety jako muž jménem Leandro „Leo“ Cerezo. Vyrůstal v Belo Horizonte, třetím největším městě Brazílie. Studoval v Itálii a v Londýně, kde se také seznámil s návrhářem firmy Givenchy Riccardem Tiscim. Právě on mu dodal odvahu, aby podstoupil transsexuální operaci z muže na ženu. Tisci pak Leu zaměstnal jako svoji asistentku a podpořil ji, aby vstoupila do světa módy. Když se Tisci rozhodl, že pojme novou kolekci ve stylu androgynity, měl jasno, kdo bude hlavní tváří. Svůj obdiv k transsexuální modelce vyjádřil slovy: „Ona je bohyně, vždy na mě působila velmi žensky a velmi křehce, proto jsem ji vybral do této kampaně,“ řekl listu The Guardian.

Firma Givenchy nese jméno po svém zakladateli Hubertu de Givenchy a je na módním trhu již 60 let. Tisci u Givenchyho působí od roku 2005. Jeho modely jsou vždy odvážné a ani letos tomu není jinak. Tisci v kolekci použil klasické zimní vzory v kombinaci s krajkou.

Autor: