Tygři ve třetí třetině smetli Slavii

Statistiky a ohlasy na zápasy 10. kola hokejové O2 extraligy

Velký obrat předvedli liberečtí Bílí tygři na domácím ledě. Slavii nasázeli během třetí třetiny čtyři góly a slavili triumf ve šlágru 10.

extraligového kola.

Liberec - Slavia 5:2

LIBEREC Hokejisté Liberce ukončili sérii pěti výher pražského mužstva. Bílí Tygři rozhodli o své výhře ve třetí třetině, kdy čtyřikrát překonali brankáře Adama Svobodu a zcela otočili vývoj utkání. Výraznou měrou se o to přičinil domácí útočník Jan Plodek, jenž ve třetí části dvakrát skóroval a u jedné branky asistoval.

„Před týmem smekám klobouk, protože proti kvalitnímu soupeři dokázal zápas otočit,“ řekl liberecký kouč Dušan Gregor. To Jiří Kalous, asistent slávistického trenéra Vladimíra Růžičky, jen ucedil. „Udělali jsme v obranné fázi chyby a soupeř je potrestal.“

Souboj nejproduktivnějšího útoku v podání pražské Slavie s nejlepším brankářem podle procentuální úspěšnosti Milanem Hniličkou z Liberce začali lépe domácí. Novák ale z tlaku trefil pouze tyč a poté udeřili hosté.

V oslabení ujel Vondrka, a přestože byl faulovaný, protlačil puk mezi Hniličkovy betony.

Když poté Hnilička zlikvidoval příležitost Červenky, podařilo se Severočechům vyrovnat. V 17. minutě si ale i Hnilička vybral slabší chvilku, když jej překvapila Slobodova střela z otočky od mantinelu.

„Pro vývoj zápasu bylo hodně důležité, jak přežijeme první třetinu,“ podotkl liberecký Gregor. „To, co jsme tam předvedli, by se nám stávat nemělo.“

Slavia měla velkou šanci přiblížit se šestému tříbodovému zisku za sebou ve 43. minutě, kdy hrála 67 vteřin dvojnásobnou přesilovku. Pražané si však nevytvořili žádnou příležitost a o několik minut později nemohoucnosti litovali.

Nejprve totiž Svobodu překonal Moravec a o 83 vteřin později poslal Tygry poprvé v utkání do vedení Klimenta. Definitivní zkázu Slavie poté dokonal dvěma góly Plodek. „Za pomoci fantastického publika a vynikajících jednotlivců Hniličky a Plodka jsme zápas zvrátili,“ pochvaloval si kouč Gregor.

Branky a nahrávky: 10. L. Čermák (Kašpařík), 48. Moravec (Vantuch), 49. Klimenta (Plodek), 54. Plodek (Víšek), 57. Plodek (L. Čermák) - 5. Vondrka (Tomica), 17. Sloboda (V. Růžička ml.). Rozhodčí: Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:8, navíc Vantuch (Liberec) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 6209. Třetiny: 1:2, 0:0, 4:0.

Vítkovice - Pardubice 4:2

Branky a nahrávky: 18. Prorok (Petrovický), 20. R. Hruška (Köhler), 43. Petrovický (Weissmann), 60. Petrovický (Ujčík) - 34.

Starý (Koukal), 38. Somík (Ondřej). Rozhodčí: Partanen (Fin.) - Kalivoda, Bláha. Vyloučení: 8:6, navíc Píša (Pardubice) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 3219. Třetiny: 2:0, 0:2, 2:0.

Miroslav Fryčer (Vítkovice): „Byl to z obou stran hodně nervózní zápas. Po promarněné přesilovce pět na tři jsme trestuhodně pustili soupeře do hry.“ Miloš Říha (Pardubice): „Nemám komu co vytknout. Nasadili jsme i méně zkušené hráče, kteří tým oživili. Neznamená to ale, že hokejisty, kteří zůstali doma, čekají výměny, jde jen o spekulace médií.“

K. Vary - Sparta 3:4 sn

Branky a nahrávky: 9. Skuhravý (Kumstát), 22. Kraft (Bílek), 55. Jiří Hanzlík (Dobroň) - 2. Vaic (P. Ton), 14. Jerofejevs (Netík), 43. Netík (Melichárek), rozh. sam. nájezd P. Nedvěd. Rozhodčí: Turčan - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:5, navíc P. Nedvěd, Štrba (oba Sparta) oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3360. Třetiny: 1:2, 1:0, 1:1 - 0:0.

Zdeněk Venera (KV): „Škoda tyčky Kuby Grofa i té Petra Kumstáta v prodloužení.“ Marian Jelínek (Sparta): „Poučili jsme se z nedělní porážky s Českými Budějovicemi. Hráči přistoupili k utkání úplně jinak.“

Znojmo - Č. Buděj. 0:3

Branky a nahrávky: 3. Bolf (Veselý), 49.

Hudec (Hübl), 58. Šimánek (Sailer). Rozhodčí: Minář - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 2361. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:2.

Pavel Hynek (Znojmo): „Hned na začátku jsme udělali hrubou chybu a soupeř ji při přesilovce potrestal. Dřeli jsme, bojovali, náš projev byl však křečovitý.“ Milan Černý (ČB): „S naším herním projevem jsme spokojeni. Jsme ale na začátku sezony a nějaké porážky ještě přijdou.“

Zlín - Plzeň 0:4

Branky a nahrávky: 6. Divíšek (Vlasák), 24. Důras (Fabuš), 40. Benák (Divíšek), 50. Důras (Dvořák). Rozhodčí: Homola - Dřínovský, Čech. Vyloučení: 9:13, navíc Kracík 10 min. a Čakajík (oba Plzeň) do konce utkání. Využití: 0:3. Diváci: 3123. Třetiny: 0:1, 0:2, 0:1.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): „Z naší strany šlo o mimořádně nepovedený zápas. Nevylučujeme možnost hráčských výměn, ale nabídka není bůhvíjaká.“ Jiří Kučera (Plzeň): „Gólman Málek potvrdil dalším čistým kontem stoupající výkon. Potěšilo mě, že nám vycházely přesilovky.“

Třinec - Ústí 4:1

Branky a nahrávky: 37. Tomas (Korhoň), 39. Polanský (Kroupa), 46. Andersons (Tomas), 60. Zálešák - 40. Klimt (Martinec).

Rozhodčí: Fraňo - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2981. Třetiny: 0:0, 2:1, 2:0.

Jiří Juřík (Třinec): „Většinu utkání jsme měli problémy přejít přes dobře hrající obranu Ústí. Kuriózní třetí branka nás ale nakopla.“ Vladimír Evan (Ústí): „Měli jsme moc vyloučených a ve dvou oslabeních jsme pak inkasovali.“

Litvínov - Kladno 6:2

Branky a nahrávky: 1. Lukeš (Kubinčák), 2. Reichel (Lukeš), 11. Jánský (Jenáček), 28.

Reichel, 39. Lukeš (Kubinčák), 57. Sklenička (Machulda) - 8. Ševc (Kalla), 45. Čurilla (Gardoň). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 3055.

Třetiny: 3:1, 2:0, 1:1.

Petr Rosol (Litvínov): „Když přijde takovýhle nástup do utkání, tak to se potom hraje parádně. Už jsme potřebovali vyhrát jako sůl.“ Petr Kasík (Kladno): „Jestliže po 71 vteřinách prohráváte 0:2, tak nemá cenu to nějak rozebírat.“

Událost kola

* Řezníček slavil. Čtyřicetiletý karlovarský bek Josef Řezníček se stal novým rekordmanem nejvyšší soutěže v počtu startů (911).

Při slavnostním ceremoniálu přivezlo oslavence na led symbolicky Porsche 911 ve vínové barvě.

Hvězdy kola

1. Roman Málek (Plzeň) -Podruhé za sebou udržel čisté konto, tentokrát vychytal Zlín.

2. Roman Turek (ČB) -Českobudějovický obr v bráně si připsal první nulu sezony.

3. Róbert Petrovický (Vítkovice) - Dvěma góly ve třetí třetině potopil Pardubice.

14. HC Moeller Pardubice 9 0 2 0 7 18:36 4

Pozn.: Za názvem klubu je počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body.