Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Česko

U Zábřehu kvůli požáru zastavil vlak RegioJetu, cestujícím bude vráceno jízdné

Požár vlaku Regiojet na železničním koridoru. foto: Hasiči Olomouc

Aktualizováno
Šumperk - Provoz na hlavním železničním koridoru nedaleko Zábřehu na Šumpersku ve středu dopoledne zkomplikoval odstavený rychlík společnosti RegioJet, který musel u Zvole neplánovaně zastavit kvůli požáru na toaletě ve vagonu. Do vedlejších vagonů z něho byla evakuována dvacítka cestujících, žádný z nich nebyl zraněn. Jeden člen vlakové posádky se při hašení nadýchal kouře, sanitka ho odvezla k lékařskému vyšetření.
  10:59aktualizováno  13:54

Požár na toaletě vlaku mířícího z Ostravy do Prahy byl hasičům nahlášen krátce před 09.30. V rychlíku cestovalo 199 lidí, z toho 22 bylo ve vagonu, v němž hořelo. „Všichni cestující byli evakuováni a jsou v pořádku. Palubní personál zahájil hašení pomocí ručních hasicích přístrojů. Jeden z nich se nadýchal zplodin hoření,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

K celé věci se vyjádřil mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. „K jednomu ze spojů RegioJet na trase z Ostravska do Prahy byl dnes u Zábřehu na Moravě přivolán hasičský sbor. Podle aktuálních informaci by po ukončení šetření a prohlédnutí vozu ze strany hasičů měla souprava dál bez cestujících pokračovat v jízdě – nemělo by tomu z bezpečnostního hlediska nic bránit,“ uvedl pro server Lidovky.cz Ondrůj.

„Cestující přestoupili do následujícího spoje RegioJet. Příčiny události jsou předmětem šetření. Cestujícím se omlouváme za vzniklé komplikace – z důvodu vzniku zpoždění jim budeme automaticky vracet jízdné,“ dodal mluvčí.

Na místo dorazilo několik jednotek hasičů i zdravotnická záchranná služba. Z Olomouce mezitím vyjel rychlíkový spoj RegioJet, který u Zvole zastavil a nabral cestující. Okolnosti požáru na místě vyšetřovali experti hasičů a policisté. V místě odstaveného rychlíku vlaky dopoledne jezdily pouze po jedné koleji.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!