Pátek 13. prosince 2019svátek má Lucie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN
20. listopadu 2019 10:59, aktualizováno  13:54 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

U Zábřehu kvůli požáru zastavil vlak RegioJetu, cestujícím bude vráceno jízdné

Požár vlaku Regiojet na železničním koridoru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Požár vlaku Regiojet na železničním koridoru. | foto: Hasiči Olomouc

Šumperk  Provoz na hlavním železničním koridoru nedaleko Zábřehu na Šumpersku ve středu dopoledne zkomplikoval odstavený rychlík společnosti RegioJet, který musel u Zvole neplánovaně zastavit kvůli požáru na toaletě ve vagonu. Do vedlejších vagonů z něho byla evakuována dvacítka cestujících, žádný z nich nebyl zraněn. Jeden člen vlakové posádky se při hašení nadýchal kouře, sanitka ho odvezla k lékařskému vyšetření.

Požár na toaletě vlaku mířícího z Ostravy do Prahy byl hasičům nahlášen krátce před 09.30. V rychlíku cestovalo 199 lidí, z toho 22 bylo ve vagonu, v němž hořelo. „Všichni cestující byli evakuováni a jsou v pořádku. Palubní personál zahájil hašení pomocí ručních hasicích přístrojů. Jeden z nich se nadýchal zplodin hoření,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

K celé věci se vyjádřil mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. „K jednomu ze spojů RegioJet na trase z Ostravska do Prahy byl dnes u Zábřehu na Moravě přivolán hasičský sbor. Podle aktuálních informaci by po ukončení šetření a prohlédnutí vozu ze strany hasičů měla souprava dál bez cestujících pokračovat v jízdě – nemělo by tomu z bezpečnostního hlediska nic bránit,“ uvedl pro server Lidovky.cz Ondrůj.

„Cestující přestoupili do následujícího spoje RegioJet. Příčiny události jsou předmětem šetření. Cestujícím se omlouváme za vzniklé komplikace – z důvodu vzniku zpoždění jim budeme automaticky vracet jízdné,“ dodal mluvčí.

Na místo dorazilo několik jednotek hasičů i zdravotnická záchranná služba. Z Olomouce mezitím vyjel rychlíkový spoj RegioJet, který u Zvole zastavil a nabral cestující. Okolnosti požáru na místě vyšetřovali experti hasičů a policisté. V místě odstaveného rychlíku vlaky dopoledne jezdily pouze po jedné koleji.

ČTK, Lidovky.cz
Premium

Zoufale jsme se snažili postřeleného muže zachránit, líčí lékař z Ostravy

Hrudní chirurg Marcel Mitták | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hrudní chirurg Marcel Mitták z Fakultní nemocnice Ostrava se snažil s týmem zdravotníků zachránit jednoho z těžce...

Premium

Na Gottově pohřbu jsem se bál, že spáchám atentát na Zemana, říká Strach

Jiří Strach | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Každý se ho ptá na Anděla Páně 3. Jiří Strach ale trpělivě vysvětluje, že to nezáleží jen na něm. „Rozhodujeme o tom...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Fincentrum & Swiss Life Select a.s.
Manažer/ka obchodního týmu - Praha

Fincentrum & Swiss Life Select a.s.
Praha
nabízený plat: 80 000 - 120 000 Kč