Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

U Zábřehu se bojí papírny, prý jim zhorší život

Česko

OLOMOUC Zahájení zkušebního provozu papírny společnosti Wanemi CZ, kterou chce firma postavit za 5,5 miliardy korun v Zábřehu na Šumpersku, nabírá zpoždění. Důvodem jsou i připomínky odpůrců stavby. Podle posledních informací by továrna mohla zahájit výrobu v lednu 2011, o dva roky později oproti původnímu plánu.

Wanemi se chce do investice pustit koncem příštího roku. Energii by měl vyrábět spalováním biomasy. V továrně má pracovat až 160 lidí. „V současné době je projekt ve fázi posuzování vlivu stavby na životní prostředí. Očekáváme, že ministerstvo nám dá kladné stanovisko,“ uvedl technický manažer Wanemi Karel Macek.

Společnost již povolení měla mít, zdržení způsobily podle zástupců Wanemi požadavky předpisů upravujících posuzování vlivu stavby na životní prostředí a připomínky odpůrců stavby. Ti se obávají toho, že továrna bude mít negativní dopad například na kvalitu ovzduší. Proti záměru společnosti Wanemi jsou mimo jiné lidé z Leštiny, která leží nedaleko zábřežské průmyslové zóny.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Rozdáváme plenky Pampers ZDARMA
Rozdáváme plenky Pampers ZDARMA

Otestujte s námi tři velikosti plenkových kalhotek Pampers Pants. A vyhněte se tak dalším "kakamitám" díky speciální zadní kapse a 360stupňovému...