Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

UEFA: Jablonec dnes ve Vídni hraje o naději

Česko

VÍDEŇ Fotbalisté FK Jablonec dnes ve Vídni vstoupí po devíti letech na evropskou scénu. Místní Austrii se postaví v úvodním duelu 2. předkola Poháru UEFA. „Chceme si odvézt příznivý výsledek pro odvetu, pokusíme se vstřelit gól,“ uvedl zkušený obránce Milan Fukal.

Proti Severočechům možná domácí vyrukují i s uzdraveným Davidem Lafatou, který do Austrie přestoupil v lednu právě z Jablonce. Českého fotbalového reprezentanta od konce července trápilo neobvyklé zranění, když si natrhl zádový sval, ale po třech týdnech je znovu v plné pohotovosti.

Naplno však trénuje teprve od pondělí, proto by byl sám překvapen, kdyby jej trenér proti bývalým spoluhráčům poslal do základní sestavy. „Byl bych rád i za to, kdybych nastoupil jen na pár minutek. Navíc teď se nám začalo docela dařit, takže trenér ani moc nemá důvod sahat do sestavy,“ pověděl Lafata. „Ale do odvety už bych měl to manko určitě dohnat, tak bych si chtěl zahrát víc,“ dodal pětadvacetiletý útočník.

Pokud se objeví na hřišti, odbude si svoji premiéru v evropských pohárech. Na předchozích štacích v Českých Budějovicích, řeckém Xanthi ani v Jablonci nikdy do pohárů nezasáhl. „Když jsem do Austrie šel, právě poháry pro mě byly velkým lákadlem. Hodně by mě mrzelo, kdyby to mělo překazit to zranění,“ řekl Lafata.

Dnešní duel ve Vídni začíná ve 20.30, žádná z českých televizních stanic přenos nevysílá.

Autor: