Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Česko

Vyšetřování úmrtí studenta Univerzity obrany se obnovuje, nemusela to být nehoda

ilustrační snímek foto: Armáda ČR

Vojenská policie dál prošetřuje loňské úmrtí studenta Univerzity obrany (UNOB) při taktickém výcviku ve vojenském prostoru Vyškov. Původně došli policisté k závěru, že šlo o nehodu. Pozůstalí ale proti rozhodnutí podali stížnost. Českému rozhlasu-Radiožurnálu a webu iROZHLAS.cz to řekl státní zástupce Radek Hůlka.
  7:44

Student prvního ročníku UNOB zemřel loni na jaře. Škola tehdy na sociální síti uvedla, že tragický úraz se stal při pěším přesunu se zbraněmi bez munice. Na případ tehdy upozornily Seznam Zprávy, podle nichž se událost stala při běhu s puškou.

Vojenská policie případ po devíti měsících vyšetřování případ odložila. Podle ní nedošlo k trestnému činu. Proti závěru se ale odvolali příbuzní zemřelého a státní zástupce jim vyhověl.

„Usnesení policejního orgánu vojenské policie bylo jako předčasně vydané zrušeno a policejnímu orgánu byly dány pokyny k doplnění prověřování,“ napsal Hůlka Českému rozhlasu. Čeho přesně se odvolání týkalo, nechtěl žalobce uvést, protože prošetřování dál probíhá.

Neupřesnil to ani právník pozůstalých Jiří Oswald a komentář odmítla i mluvčí vojenské policie Kateřina Mlýnková s odkazem na to, že informování o případu si vyhradilo okresní státní zastupitelství ve Vyškově.

Univerzita obrany připravuje budoucí vysokoškolské profesionály pro českou armádu. Vznikla v roce 2004 splynutím tří institucí – Vysoké vojenské školy pozemního vojska ve Vyškově, Vojenské akademie v Brně a Vojenské lékařské akademie Jana Evangelisty Purkyně v Hradci Králové.

Šlo o výsledek reformy vojenského vysokého školství po restrukturalizaci ozbrojených sil. Má kolem 1 600 studentů.

Autoři: ,

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko
Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...