Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

UPC zlevňuje nejrychlejší připojení

Česko

PRAHA Největší tuzemský kabelový operátor UPC sníží od května své nabídky nejrychlejšího internetového připojení pod 1000 Kč měsíčně, tedy zhruba o dvě pětiny. Cena stomegabitové přípojky klesne o 43 procent na 999 Kč měsíčně, připojení o poloviční rychlosti zlevní o 39 procent na 799 korun.

Konkurenční Telefónica O2 má nejrychlejší připojení ADSL o rychlosti 16 Mb/s, které nabízí za 908 korun měsíčně. Přípojka o poloviční rychlosti vyjde nyní na 600 korun měsíčně.

„Tento krok pozitivně a zásadním způsobem promění domácí internetový trh a ulehčí uspokojování stále rostoucí poptávky po práci na internetu, streamovanému obsahu a stahování a sdílení objemných souborů,“ řekl generální ředitel UPC Václav Bartoň.

Podle Aleše Miklíka ze společnosti Internet Info jde ze strany UPC o sympatický počin, ale u kabelového operátora záleží hlavně na dostupnosti. „Málokdo ze zákazníků si může vybírat mezi více poskytovateli připojení na různých platformách, takže třeba O2 je pro UPC konkurence pouze v omezeném počtu lokalit. Naopak čím dál více domácností je připojeno přes malé místní poskytovatele, kteří nezřídka používají optické sítě s podobnými rychlostmi jako UPC, ale s cenami o dost nižšími.“

Před několika týdny UPC uvedla na trh internetovou službu o rychlosti 25 Mb/s za 599 Kč, kterou nahradila třicetimegabitovou přípojku. Firma chce brzy upravit i ceny pro firmy.

Vysokorychlostní internet UPC je co do počtu zákazníků z řad domácností nejrozšířenější vysokorychlostní kabelovou internetovou službou v České republice. V současnosti ji podle neoficiálních údajů používá kolem 380 000 zákazníků. O2 měla na konci roku 677 000 uživatelů ADSL.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!