Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Úřednice prosurfovala v zahraničí 300 tisíc korun. Zaplatil to magistrát

Česko

  12:19aktualizováno  13:25
PRAHA - Zástupkyně ředitele pražského magistrátu pro oblast školství Irena Ondráčková loni v září dvakrát absolvovala pracovní cestu v zahraničí. Peníze za připojení na internet uhradí magistrát, a to nemalou částku. Z peněz daňových poplatníků zaplatí téměř 300 tisíc korun.
Práce s počítačem (ilustrační foto)

Práce s počítačem (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Upozornil na to deník Blesk. Ondráčková během pobytu v zahraničí, mimo jiné na turecké riviéře, stáhla za šest dní 1,1 gigabytů dat. Operátor obratem vystavil účet na 295 785 korun, který magistrát zaplatil.

Mobilní internet v zahraničí není levná záležitost

Stahování dat v zahraničí se může uživateli mobilního internetu hodně prodražit. Například standardní sazba za 1 GB stažených dat na turecké riviéře vychází u Telefónica O2 na téměř 450 tisíc korun. Podle mobilních operátorů je proto výhodnější využívat nejrůznější roamingové balíčky, díky kterým lze v zahraničí surfovat levněji.

"Jednali jsme o této záležitosti s operátorem, ale protože byl problém na naší straně, museli jsme účet zaplatit," uvedl mluvčí magistrátu Jiří Wolf. Podle něj za vše může selhání počítače. "Naše IT oddělení počítač opravilo, vyměnili jsme SIM kartu a vše je v pořádku," řekl Wolf.

Podle Blesku magistrát nemusela částku platit sama Ondráčková jen proto, že má blízko k primátorovi Bémovi.

Server Lidovky.cz se snažil u Ondráčkové ověřit, zda šlo o data stažená v rámci pracovních povinností. Na magistrátu však nejprve nebyla dostupná, později vzkázala, že s novináři nechce hovořit.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!