Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Soud poslal do vazby muže podezřelého z pobodání řidiče v Rokycanech

Česko

  13:54
Šestatřicetiletý muž, kterého policie obvinila z pokusu o vraždu za ozbrojený útok v Rokycanech, půjde do vazby. Rozhodl o tom soud, informovala dnes policie na síti X. Muže policisté podezírají z toho, že ve středu v Rokycanech zaútočil bezdůvodně nožem na třiadvacetiletého řidiče a pobodal ho.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek foto: Martin Veselý, MAFRA

Událost se stala ve středu 15. května v 22:30. Na tísňovou linku 158 volal mladý muž a řekl, že právě projíždí autem přes Rokycany a že viděl muže držícího v obou rukou nůž.

„Tento muž pak jeho vozidlo zpozoroval, šel k němu, otevřel dveře řidiče a zcela bez zjevného důvodu, bez varování a s vědomím, že může řidiče usmrtit, opakovaně zaútočil nožem na horní polovinu jeho těla a způsobil mu bodná zranění,“ popsala v pátek případ policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Útočník se dal na útěk, rokycanští policisté ho pronásledovali, dostihli a zadrželi. Dechová zkouška na alkohol byla u útočníka negativní, test na drogy ale měl pozitivní na THC a amfetamin, uvedla mluvčí. Případ původně vyšetřovali rokycanští vyšetřovatelé, později si ho převzali krajští kriminalisté, kteří muže obvinili a požádali státního zástupce, aby navrhl umístění do vazby.

Rokycanská událost je letos pátým případem vraždy nebo pokusu o vraždu, který kriminalisté v Plzeňském kraji vyšetřují. Všechny případy policie objasnila a podezřelé poslaly soudy do vazby.

Počet vražd a pokusů v kraji vzrostl

Zatím posledním případem byla minulý týden vražda mezi partnery z komunity plzeňských bezdomovců. Sedmatřicetiletý muž podle policie za bílého dne pobodal svou partnerku v sadovém okruhu v centru města. Žena o den později zemřela v nemocnici. V dubnu policie obvinila z pokusu o vraždu šestatřicetiletého cizince, který je podezřelý z toho, že na jednom z parkovišť ve Folmavě na Domažlicku u hranic s Německem pobodal dva muže.

Ve vazbě je také jednadvacetiletá žena, kterou policisté obvinili z toho, že nožem zavraždila v Klatovech seniora, přítele její babičky. V únoru policie obvinila dva cizince podezřelé z napadení dalšího cizince na ubytovně v Plzni. Šestačtyřicetiletá žena byla obviněna z pokusu o vraždu a třiatřicetiletý muž z ublížení na zdraví.

Loni počet vražd a pokusů o ně v kraji meziročně výrazně vzrostl. Zatímco v roce 2022 kriminalisté vyšetřovali v kraji sedm vražd nebo pokusů o vraždu, loni to bylo za celý rok 13 případů, čtyři byly dokonané vraždy, ostatní ve stadiu pokusu. Všechny policie objasnila. Několik vražd nebo pokusů o vraždu se stalo mezi cizinci.

Autoři: ,