Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

V boji o ředitele ČT Brno dojde na třetí kolo

Česko

BRNO Počet uchazečů o místo ředitele brněnského studia České televize se zúžil na tři. Generální ředitel ČT Jiří Janeček však odmítl jejich jména uvést a komisi, která doporučení udělila, váže slib mlčenlivosti.

Janeček včera Radě ČT, která podle zákona musí ředitele schválit, žádné konkrétní jméno nesdělil. Tvrdí, že mezi třemi nejlepšími proběhne ještě třetí kolo výběrového řízení v podobě blíže neurčených zátěžových testů.

Pravděpodobnými finalisty jsou publicista a moderátor Jan Souček, šéfredaktor brněnského studia Českého rozhlasu Jaromír Ostrý a někdejší vedoucí zpravodajství brněnské televize Karel Burian, který odešel za televizní krize v roce 2000. Některé zdroje uvádějí i dramaturga Jana Šterna. „Jména nemůžeme sdělit,“ opakuje personální šéf ČT Jan Mrzena, který byl i členem výběrové komise. Členové rady by měli znovu zasedat za dva týdny, tehdy jim podle všeho Janeček svůj návrh předloží.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...