Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V Brně se srazily autobusy MHD. Zranilo se 14 lidí, dva těžce

Česko

  13:58aktualizováno  16:44
BRNO - V Brně-Slatině se v úterý srazily dva autobusy hromadné dopravy. Zranilo se v nich podle předběžných informací 14 lidí, z toho dva těžce.

V Brně-Slatině došlo k havárii dvou autibusů hromadné dopravy. foto: Miloš Šenkýř, Lidové noviny

"Zatím není jasné, zda nehodu způsobil někdo z řidičů nebo zda šlo o technickou poruchu autobusu," řekl k nehodě mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

"Při střetu stál autobus linky 75 na zastávce a nastupovali do něj lidé. V tu chvíli do něj zezadu najel druhý vůz," řekla mluvčí brněnského dopravního podniku Linda Škrancová.

K nehodě došlo v úterý krátce po 13. hodině. Autobus linky 701 jedoucí z Brna narazil zezadu do zastavujícího autobusu městské hromadné dopravy u zastávky Vozovna Slatina. "Autobus MHD má zdemolovanou záď a druhý autobus zas zcela rozmačkané čelo. Náraz byl tak silný, že se druhý autobus po srážce odmrštil o pár metrů zpět," popsal situaci na místě brněnský reportér serveru Lidovky.cz. 

Škoda na autobusu dopravního podniku a zničeném sloupu veřejného osvětlení se odhaduje na 1,5 milionu korun. Na druhém autobusu není škoda zatím vyčíslena, řekla mluvčí společnosti BusLine Nikola Bradíková. "Událost nás velmi mrzí. Doufáme, že zranění budou v pořádku," doplnila.

Všichni cestující byli před 14:00 už mimo autobusy, jednoho z řidičů museli vyprošťovat hasiči. "Museli jsme použít hydraulickou vyprošťovací sadu," uvedl mluvčí hasičů.

Hviezdoslavova ulice v Brně

Hviezdoslavova ulice v Brně

Zraněné postupně rozvezla záchranná služba do zdravotnických zařízení. "Mám informaci o 18 zraněných," zněly první informace mluvčího hasičů Mikošky. "Devět z nich mají povahu středních a těžších zranění," uvedl. Později pro Lidovky.cz upřesnil, že zraněných je 14, z toho dva těžce.

Toto číslo potvrdil i mluvčí záchranné služby Jihomoravského kraje Radek Turin "Naše záchranné týmy jsou však ještě v terénu, informace jsou pouze předběžné," dodal pro Lidovky.cz.

Komunikace je v tuto chvíli neprůjezdná, policie uzavřela provoz. Hasiči zabezpečili místo proti vzniku požáru a odstraňují provozní kapaliny z vozovky. Pomalu ale začínají odtahovat autobusy do blízké vozovny.

Autoři: ,