Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

V Česku bylo v úterý i 20 stupňů Celsia, padaly teplotní rekordy

Krásné počasí. foto:  Michal Sváček, MAFRA

Praha - Nezvykle teplý listopad pokračoval i v úterý. Na desítkách míst v Česku teploty překročily dosavadní rekordy. Nová maxima má zhruba 35 ze 150 stanic měřících alespoň 30 let. Nejtepleji bylo v jihomoravské Lednici, kde teploměr ukázal rovných 20 stupňů Celsia. Řekla to pracovnice Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
  21:04

Meteorologové očekávají v příštích týdnech postupné ochlazování. Teplota klesne na 5 stupňů Celsia

Nejvyšší teploty meteorologové zaznamenali na jihu Moravy a Čech. Lednických 20 stupňů vyrovnalo maximum z roku 1970. Rekord z tohoto roku byl překonán v Moravských Budějovicích, kde dnes naměřili 18,9 stupně Celsia, o devět desetin více než před 50 lety.

Nové nejvyšší hodnoty pro 3. listopad má po dnešku také Troubsko na Brněnsku nebo Byňov na Českobudějovicku. Na obou stanicích teploměr ukázal víc než 18 stupňů Celsia.

Do konce října se budou teploty pohybovat okolo 12 stupňů Celsia. Po Dušičkách se ochladí

Teplotní rekordy padaly v Česku už v pondělí, teploty se někde dostaly nad 19 stupňů Celsia. Nejtepleji bylo v pondělí v Tuhani na Mělnicku, 19,6 stupně. Od středy se má podle předpovědi ochladit, teploty by se až do konce týdne neměly přes den dostat nad 13 stupňů Celsia.

Autor:

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...