Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

V extralize se hrálo bez povolení

Česko

Plzni, Mladé Boleslavi a Kladnu hrozí vysoké tresty za špatnou registraci hráčů

PRAHA Trojici hokejových extraligových klubů vážně hrozí kontumace duelů kvůli neoprávněnému startu jejich hráčů.

Zástupci Plzně, Mladé Boleslavi a Kladna před sezonou chybně zaregistrovali některé nové posily, na což příslušné oddělení Českého svazu ledního hokeje přišlo v závěru minulého týdne, když potvrzovalo povolení startu plzeňského brankáře Petra Přikryla v prvoligových Litoměřicích. Informaci zveřejnil oficiální web extraligy Hokej.cz.

„Byly zjištěny nesrovnalosti v registraci hráčů a momentálně prověřujeme všechny hráče letošního ročníku,“ uvedl ředitel soutěže Stanislav Šulc. Existuje tak možnost, že chyb bylo více. „Nedokážu odhadnout, jak dlouho to potrvá. Jestliže jsme ale zjistili zmíněné problémy, musíme mít jistotu, že se nevyskytne zase nějaký další,“ řekl Šulc.

Podle Vladimíra Schiefnera, vedoucího registračního oddělení svazu, by mělo být jasněji dnes. „Jestli je někdo v mužstvu, kde nemá být, bude jasnější poté,“ řekl Schiefner.

Problémy se podle všeho objevily v rozdílných informacích na registračním průkazu a též na takzvaném hráčském průkazu, na který hrají hokejisté v extralize a 1. lize.

„A v něm nemusí být zaznamenána klubová příslušnost. Hokejisté ji nemusejí mít při utkáních s sebou, důležité je, aby byli uvedeni na soupisce, kterou potvrzuje ředitel APK. Tu předloží zástupce klubu rozhodčím, kteří umožní hráči start v utkání. Jestliže přijde do klubu nový hráč, musí mít dle článku 10 přestupního řádu k dispozici potvrzené prohlášení od ředitele soutěže, jež opravňuje k účasti v zápase,“ vysvětlil Šulc.

Plzeň už jednou chybovala Momentálně je jisté, že k chybám došlo u plzeňských Přikryla a Tomáše Frola, mladoboleslavských Jiřího Marušáka, Tomáše Divíška, Petera Fabuše a také u Jindřicha Kotrly z Kladna. Ke včerejšku byly chyby odstraněny a všichni do 18. kola mohli nastoupit bez hrozby trestu.

Teoreticky všem klubům hrozí, že budou kontumovány zápasy, do kterých chybně zaregistrovaní hráči zasáhli. Podobnou chybu už letos udělalo vedení Plzně, za kterou neoprávněně proti Kladnu nastoupil Petr Sýkora, a Západočeši následně kontumačně prohráli 0:5.

O možném trestu zatím Šulc nechtěl nijak spekulovat. Následky si prý ale kluby ponesou. „Velmi mě překvapuje, že si kluby neošetří tak základní věc, jako je registrace hráčů u hokejového svazu. Vždyť jde o hlavní podmínku, kterou každý musí splnit,“ uvedl ředitel soutěže.

Pokud by opravdu došlo ke kontumaci zápasů, ve kterých se některý ze šesti hráčů objevil, největší problémy by měla Mladá Boleslav. Divíšek s Marušákem totiž sehráli všechny zápasy. Nejlépe by na tom bylo Kladno – Kotrla velkou část sezony vynechal kvůli zdraví.

Autor: