Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

V jejich kancelářích a domech zasahuje policie. Kmotři relaxují v Chorvatsku

Česko

  14:53aktualizováno  15:27
PRAHA - Lobbisté Ivo Rittig a Roman Janoušek, oba toho času v Chorvatsku. Zda dovolenou tráví společně, nikdo neví. Jisté je, že v Rittigově domě a Janouškově kanceláři ve čtvrtek ráno zasahovala policie. U Jadranu navíc v těchto dnech relaxuje také jiný vlivný muž - Tomáš Hrdlička (ODS).

Roman Janoušek. Prý vládne Praze, blízký přítel Pavla Béma. foto: MF DNES: Michal Růžička

Náhoda? Trio vlivných zákulisních hráčů si na dovolenou na jihovýchod Evropy odskočilo za pět minut dvanáct. Ve čtvrtek totiž v rámci historicky největší razie Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) detektivové zavítali také do Janouškovy kanceláře a Rittigovy vily.

ČTĚTE VŠE O POLICEJNÍ AKCI:

Zdá se, že jediný mocný zákulisní hráč, který v policejní síti neskončil, je Tomáš Hrdlička. Ten se zprávy o zásahu dozvídal podle svých slov z médií. O tom, že si Rittig s Janouškem vybrali pro dovolenou ten samý stát a stejný čas, prý nevěděl. Z trojice s médii komunikuje jen on, duo Rittig-Janoušek má telefony vypnuté.

Mezi poslanci se šířilo, že se blíží velký zátah

I někteří poslanci věděli, že se chystá policejní zátah. A věděl to podle nich minimálně i vlivný lobbista Roman Janoušek. "Poslední dny se mluvilo o tom, že se něco chystá. Nějaká razie. Janoušek prý byl nervózní a prohlašoval, že se blíží něco velkého," řekl LN jeden z opozičních poslanců.

"Já jsem se dozvěděl poprvé v pátek minulý týden, že se má něco seběhnout. Že policie na někoho chystá zátah. Že to bude takhle velké, to jsem netušil," říká jeden z poslaneckých asistentů, který si nepřál zveřejnit jméno. 

Nic ale zřejmě netušil Petr Tluchoř. Ještě ve středu totiž rozdával ve sněmovně úsměvy mezi kolegy. Do dolní komory dorazil kolem oběda a zamířil si to kolem jednacího sálu směrem k poslaneckým klubům ODS a TOP 09.

Mimo republiku je v současné chvíli také Marek Šnajdr, který měl být podle prvních zpráv také mezi zatčenými. Později však médiím vzkázal, že je na zahraniční cestě.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!