25. června 2009 7:51 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V kuloárech se připravuje možnost velké koalice ODS a ČSSD

Jiří Paroubek a Mirek Topolánek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Paroubek a Mirek Topolánek | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA V nadcházejících volbách se budou vzájemně urážet, obviňovat a vůbec nic si nedarují. V kuloárech ale už nyní sociální i občanští demokraté připouštějí: Po předčasných volbách do sněmovny budeme zřejmě donuceni vládnout spolu. A dodávají, že jsou na takový model spolupráce připraveni. Mezi špičkami ČSSD a ODS se už dokonce o takové variantě hovoří, byť to obě strany oficiálně popírají.

Už zhruba před třemi měsíci při dohodě o úřednickém kabinetu Jana Fischera spolu podle informací LN o možné povolební spolupráci hovořili Mirek Topolánek s Jiřím Paroubkem. Na schůzce byl kromě nich ještě šéfporadce socialistů Jaroslav Tvrdík a Topolánkův přítel Marek Dalík.

Tématem podle informací LN potvrzených od důvěryhodných zdrojů z obou stran byla právě možná povolební spolupráce.

Další podrobnosti si přečtěte ve čtvrtečním vydání deníku

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?