Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

V Kynžvartu hořela na nádraží lokomotiva, ohrožovala vagony s uhlím

Česko

  19:27aktualizováno  22:29
LÁZNĚ KYNŽVART - V Lázních Kynžvart na Chebsku hořela dnes večer přímo na nádraží lokomotiva. Oheň ohrožoval i blízké vagony s uhlím. Hasičům se ale podařilo zabránit přeskočení ohně, sdělila mluvčí krajských hasičů Alena Ryvolová.

Ilustrační foto foto: ČTK

"Když hasiči na místo dojeli, lokomotiva byla už v plamenech. Museli jsme ale počkat, než se vypnulo vysoké napětí v trolejích nad lokomotivou," popsala Ryvolová. Hasiči tak teprve po vypnutí proudu mohli zahájit hašení hořící lokomotivy. "Požár už se podařilo lokalizovat a už neohrožuje okolí. Příčiny ale zatím nejsou jasné," uvedla mluvčí.

Lokomotiva patřila společnosti ČD Cargo a.s., která se zabývá přepravou zboží po železnici a je dceřinnou společností Českých drah. Podle internetových stránek v současné době společnost disponuje asi 900 lokomotivami.

"Podle našich informací došlo k zahoření rozvodné skříně v lokomotivě. Prvotní odhady škody jsou v desítkách tisíc korun," řekl mluvčí ČD Cargo Zdeněk Větrovec. "Lokomotiva bude přepravena do Chebu, kde ji budou dál hlídat hasiči," uvedla Ryvolová.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!