Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Vlak Českých drah projel v Lázních Kynžvart návěstidlo a vykolejil. Pendolino včas zastavilo

Česko

  15:43aktualizováno  20:02
Lázně Kynžvart (Chebsko) - V Lázních Kynžvart ve středu odpoledne vykolejil vlak RegioNova. Vlak projel návěstidlo a oba vozy se dostaly mimo koleje. Podle mluvčího Správy železnic Marka Illiaše je na místě celkem sedm lehce zraněných, dva zaměstnanci a pět cestujících.

Zabezpečovací zařízení včas zastavilo na trati dopravu, informovala mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová. Doprava na hlavní trati Plzeň - Cheb je přerušena, vlaky nahradily autobusy. Provoz na trati bude obnoven pravděpodobně ve čtvrtek ráno.

‚Brzdit!‘ Vlaky ochrání nová aplikace v tabletu či mobilu, strojvůdce varuje před hrozící srážkou

„Ve 14:52 osobní vlak Českých drah projel návěstidlo v poloze „Stůj“. Došlo k rozřezu výhybek a následnému vykolejení obou vozů řady 814,“ popsala nehodu Pistoriusová. Tou dobou měl stanicí projíždět i vlak Pendolino. Zabezpečovací zařízení ale zafungovalo správně a Pendolino včas zastavilo. Podle mluvčí krajských hasičů Martina Kasala jelo ve vlaku RegioNova pět cestujících.

Podle krajského policejního mluvčího Jakuba Kopřivy policie zadržela po nehodě jednu osobu. „Policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření z obecného ohrožení. Příčiny a okolnosti se zjišťují ve spolupráci s Drážní inspekcí,“ řekl Kopřiva.

Do nemocnice v Chebu byli převezeni dva pacienti a do Mariánských Lázní jeden. „Jde o jednoho zaměstnance, zbytek cestující. Všichni měli lehká zranění a byli v šoku,“ řekl mluvčí Karlovarské krajské nemocnice (KKN) Vladislav Podracký.

V Lázních Kynžvart vykolejil vlak RegioNova. Vlak projel návěstidlo a oba vozy...
Za poslední měsíc jde o druhou nehodu vlaku v Karlovarském kraji. Začátkem...

Illiaš ČTK potvrdil, že strojvedoucí vlaku Regionova projel na červenou. „Vlak Regionova je vykolejený, je nakloněný na bok. Pendolino zastavil zhruba 600 metrů od nehody, ke srážce tak dojít nemohlo, zafungovalo zabezpečovací zařízení. K nehodě jede nehodový vlak, poškozeny jsou dvě výhybky,“ popsal Illiaš. Podle mluvčí Českých drah Vandy Rajnochové je škoda na vlaku i kolejích předběžně odhadnuta na 5,5 milionu korun.

500 metrů od srážky. Dva vlaky společnosti Leo Express jely proti sobě po stejné koleji, stihly zastavit

Ačkoli se původně předpokládalo, že se Pendolino vrátí zpět po trati, muselo kvůli vyšetřování zůstat na místě. Hasiči proto doprovází sto cestujících z vlaku na nejbližší nádraží, odkud se dál dopraví autobusem, potvrdil mluvčí hasičů.

Za poslední měsíc jde o druhou nehodu vlaku v Karlovarském kraji. Začátkem července se u obce Pernink na Karlovarsku čelně srazily dva osobní vlaky. Nehoda si vyžádala dva mrtvé a 24 zraněných. Jednou z obětí byl i německý státní příslušník. Od začátku července se na českých železnicích stalo nejméně deset vážnějších incidentů. Vedle Perniku se vlaky střetly také u Českého Brodu, kde 14. července osobní vlak Českých drah narazil do stojícího nákladního expresu. Nehodu nepřežil strojvůdce, který zůstal zaklíněný v kabině, 35 cestujících bylo zraněných.

Autor:

Čtenářky testovaly BEBA Comfort inspirovanou mateřským mlékem
Čtenářky testovaly BEBA Comfort inspirovanou mateřským mlékem

Umělé mléko inspirované mlékem mateřským, které se snadno připravuje, má skvělé složení a navíc dobře chutná. Jak obstálo umělé mléko BEBA COMFORT...