Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

V lipenské přehradě byla nalezena mrtvola neznámého muže

Česko

  17:56
DOLNÍ VLTAVICE - V lipenské přehradě byla v pátek nalezena mrtvola neznámého muže. Jihočeští kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při jeho ztotožnění. Podle dosud zjištěných skutečností mohlo být tělo ve vodě maximálně měsíc a půl. Utonulému mohlo být mezi třiceti až padesáti lety, řekla mluvčí krajské policie Lenka Holická.
Policejní potápěči - ilustrační foto.

Policejní potápěči - ilustrační foto. foto: Lidové noviny

V souvislosti s nálezem těla kriminalisté pracují na několika verzích a nevylučují ani sebevražedné jednání. Nález oznámil na linku 158 muž, který se projížděl na loďce po lipenské přehradě poblíž Dolní Vltavice.

Utonulý muž byl vysoký 160 až 170 centimetrů. Měl na sobě modro-černou šusťákovou bundu takzvanou klokanku se zapínáním u krku a tmavě šedé sportovní kalhoty s koženým hnědým páskem a stříbrnou přezkou.

Veřejnost může pomoct s identifikací

Bunda i kalhoty na sobě mají stříbrný nápis HUMI outdoor. Na nohou měl muž tmavé kožené boty. U muže byly nalezeny dvě činky a horolezecké lano fialovo-černé barvy.

Poblíž místa nálezu těla, v katastru obce Horní Planá, část Pernek, nalezl jiný muž, již před časem, žlutou, laminátovou pramici, ke které se již měsíc nehlásí žádný majitel.

Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po totožnosti utonulého muže a zároveň o informace směřující k době kotvení pramice či jejímu majiteli.

Autoři: ,