Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

V NHL byli nominováni tři trenéři

Česko

TORONTO Nejlepším trenérem roku v hokejové NHL bude někdo z trojice Bruce Boudreau (Washington Capitals), Mike Babcock (Detroit Red Wings) a Guy Carbonneau (Montreal Canadiens). Všichni tři byli nominováni na Jack Adams Trophy poprvé v kariéře.

Boudreau převzal Capitals v listopadu loňského roku po odvolaném Glenu Hanlonovi a dokázal tým dovést k vítězství v Jihovýchodní divizi. Kouč, který dostal svou první šanci v NHL poté, co odtrénoval více než tisíc duelů v nižších ligách, se hned stihl zapsat do klubové historie. Dvacátou výhru na střídačce Washingtonu si stihl připsat už ve 34. zápase a třicátou v 53. duelu, rychleji se to žádnému jeho předchůdci nepovedlo.

Favoritem je zkušený Babcock Carbonneau vede druhou sezonu Montreal, kterému se letos podařilo po patnácti letech získat v sezoně více než sto bodů a 45 výher. Navíc vítězný tým Severovýchodní divize předváděl atraktivní ofenzivní hokej. Canadiens nastříleli v základní části 262 branek, nejvíce ze všech týmů, a mohli se pochlubit nejlepší procentuální úspěšností při přesilových hrách.

Babcock dovedl Detroit potřetí za sebou k více než 50 výhrám v sezoně a Red Wings pod jeho vedením získaly Presidents´ Trophy pro vítěze základní části NHL. Poosmé za sebou se jim také podařilo nasbírat přes sto bodů. Babcock je i mezinárodně uznávaným koučem, když v roce 2004 dovedl v Praze na mistrovství světa kanadskou reprezentaci ke zlatým medailím.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...