Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V Olomouci zachránili muže, kterého bodla do srdce obří tříska

Česko

  11:29
OLOMOUC - Metr a půl dlouhá tříska, která odlétla z pily v Otaslavicích na Prostějovsku, se nešťastnou náhodou zapíchla sedmadvacetiletému mladíkovi přímo do srdce. Žije jen díky pohotovému zásahu záchranářů.

"Do těla se tříska zabodla deset centimetrů hluboko, ale zřejmě vlastní váhou ještě před naším příjezdem z rány vypadla," popsal situaci serveru iDnes.cz Milan Brázdil, lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, který zraněného na místě ošetřoval.

Podle serveru se kvůli půl centimetru široké ráně do prostoru mezi srdce a srdeční obal dostávala krev, hromadila se tam a srdce utlačovala. To se proto zpomalovalo. Záchranáři proto muži zavedli přes bodnou ránu cévku, kterou nahromaděnou krev odsáli. Teprve poté ho vrtulníkem převezli do Fakultní nemocnice Olomouc, kde mu kardiochirurgové na operačním sále odsáli z rány další litr krve.

Po operaci se mladík zotavuje rychle. "Ještě tentýž večer se probral, jeho stav se zlepšuje, dýchá bez pomocí přístrojů a komunikuje s okolím,"dodává primář kardiochirurgické kliniky Vilém Bruk.

Autor:

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...