Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V Plzni dnes startuje Jazz bez hranic

Česko

Špičkoví jazzmani ozdobí program 3. ročníku mezinárodního festivalu Jazz bez hranic, který bude ode dneška do 10. listopadu znít v Plzni, Rokycanech, Klatovech a poprvé i v bavorském Schönsee.

PLZEŇ „Festival je součástí českoněmecko-rakouského projektu Jazz bez hranic,“ říká šéf stejnojmenného občanského sdružení Ivan Slabý. Kromě umělců ze tří hraničních států se letos podle něj představí nejlepší jazzmani z celého světa, mezi nimi například americký klávesista rakouského původu Walter Fischbacher, černošská zpěvačka Joan Faulknerová s orchestrem Gustav Brom Big Band nebo belgický pianista Pascal Mohy. „Přijede také Jiří Stivín v rámci mezinárodního turné nejlepších evropských sólistů seskupených v The European Jazz Ensemble,“ pochvaluje si Slabý. Unikátem bude podle něj i koncert Junior Jazzguitar Big Bandu, netradičního orchestru mladých kytaristů, který v Plzni založil známý německý kytarista a skladatel Helmut Nieberle. Mládeži jsou určeny mezinárodní jazzové dílny, semináře či oblíbený pořad Jak se dělá jazz s hercem Antonínem Procházkou a Bandem Kryštofa Marka. „Inspirovala nás populárně zábavná show Leonarda Bernsteina, kterou jsme náhodou před lety zhlédli,“ vysvětluje Procházka.

Autor:

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...