Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V pražské Lucerně dnes vystoupí jazzoví Us3

Česko

PRAHA Již potřetí v České republice zahraje jazz-rapová skupina Us3. Tuzemskému publiku se představí v pražském Lucerna Music Baru. Koncert je první z pěti zahřívacích show, kterými chtějí na svou hlavní akci navnadit pořadatelé Planet Festivalu. Ten se letos koná od 5. června na letišti aeroklubu v Táboře.

Na dalších čtyřech předkoncertech do té doby vystoupí pražská formace Southpaw, americká skupina ... And You Will Know Us By The Trail Of Dead, tuzemští Sunshine (kteří rovněž pokřtí albovou novinku) a kultovní němečtí industrialisté KMFDM. Na všech akcích budou lístky na festival k zakoupení za zvýhodněné ceny.

Us3 ovlivnili celou generaci posluchačů po celém světě. Dali nový rozměr pojmu jazz a přiblížili jej širokému posluchačstvu. Originálně zkombinované jazzové samply Blue Note Records, černošský groove a rytmus, ležérní, ale přesto inteligentní rap, latino, živí muzikanti – to jsou suroviny, ze kterých šéf uskupení Geoff Wilkinson už patnáct let míchá hudbu Us3.

Londýnský producent Wilkinson projekt zformoval v roce 1992 se svým parťákem Melem Simpsonem. Jejich celosvětově úspěšné desky Cantaloop (Flip Fantasia), Hand on the Torch či letošní stop.think.run se staly na moderní jazzové scéně fenoménem a vrátily jazzu i mladé publikum.

Autor:

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...