Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

V semifinále hokejové LM může naskočit osm Čechů

Česko

PRAHA Dnes otvírá své semifinálové brány premiérový ročník hokejové Ligy mistrů. Na ledě Magnitogorsku se představí v ruském duelu Ufa, ve švýcarském Rapperswilu se uskuteční zápas Curychu s finským Blues Espoo. Na domovském stadionu Lions se totiž v současnosti konají cyklistické Šestidenní závody.

Z českého pohledu bude zajímavější souboj v Rusku, do kterého by mohlo zasáhnout až osm českých hráčů. V kádru obou celků jsou aktuálně čtyři hráči, Petr Vampola ale dosud na soupisce Ufy nefiguroval, neboť do klubu přestoupil na konci listopadu. Ruský mistr ho ale na ni může dopsat.

Souboj Magnitogorsku a Ufy je podle řady odborníků předčasným finále. Oba celky z jedné země na sebe musely ale narazit už nyní na základě pravidel Ligy mistrů.

Metallurg bude hodně spoléhat na první formaci tvořenou českými hráči v centru s Janem Markem. „Byl bych radši, kdybychom na sebe narazili až ve finále,“ přiznal i nejproduktivnější hráč týmu. V KHL se obě mužstva utkala jen jednou a Ufa vyhrála na ledě Magnitogorsku na konci září vysoko 5:1, když jeden gól vítězů dal i Leoš Čermák.

Program - 1. semifinále: 16.10 Metallurg Magnitogorsk - Salavat Julajev Ufa, 19.40 Curych Lions - Blues Espoo.

Autor:

Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!
Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!

3 maminky, které porodily císařským řezem, vyzkoušely kojenecké mléko Nutrilon Profutura CESARBIOTIK™ 2. Co nabízí oproti standardnímu mléku? A jak...