Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

V Třinci létaly vzduchem pěsti

Znojmo ani v prvním zápase předkola neodolalo střelecké smršti Třince, který navázal na výhru z posledního kola, kdy rozstřílel Znojmo 5:1.

Třinec–Znojmo 4:1 TŘINEC Znojmu v prvním zápase předkola vyřazovacích bojů nepomohl ani uzdravený hokejista Jiří Dopita, který se do sestavy vrátil jen tři a půl týdne po operaci kolena. Stačilo dvacet minut, a vášně mezi oběma týmy byly zažehnuty.

Sudí v poslední půlminutě třetiny přehlédl dva ostřejší zákroky na domácí hokejisty a atak Bičánka na Polanského odstartoval hromadnou rvačku, do které se na obou stranách zapojilo několik hráčů.

Když slábly vášně na ledě, přesunula se bitka mezi střídačky, kde si Svoboda počkal na odcházejícího Malce a nepřehlednou melu rozhodčí dostali pod kontrolu po necelých pěti minutách. „Ani nevím, jak to začalo. S někým jsem se zrovna držel. Ale nebylo to nic velkého, pár chlapů se tam pošťuchovalo,“ řekl znojemský obránce Radim Bičánek. „Už nevím, co se stalo. Nebudu to komentovat. Je to play off, to se stává,“ nechtěl se k situaci vracet jeden z účastníků bitky třinecký zadák Tomáš Malec.

Pěstní vsuvka více vybudila Orly, pod horní tyčku se trefil Selingr. Jenže Třinec ještě ve druhé třetině kontroval Polanským a výhru si již pak nenechal vzít.

Druhý zápas série na tři vítězství se hraje dnes od 17.30. Znojmo se v něm musí obejít bez útočníka Jaroslava Svobody, který byl jedním z hlavních aktérů hromadné bitky a obdržel trest ve hře.

***

Branky a nahrávky: 14. D. Moravec (Kundrátek), 15. Skořepa, 33. Polanský (Korhoň), 59. Sekeráš (Tomík) - 24. Selingr (Dopita). Rozhodčí: Hradil, Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 5:8, navíc Malec, Štefanka - Bičánek všichni 5 min. a do konce utkání, J. Svoboda (Znojmo) trest ve hře. Využití: 2:1. Diváci: 3796. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:0. Stav série: 1:0.