Sobota 23. ledna 2021svátek má Zdeněk 3 °C déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku

Důvěra Čechů v covidová opatření rapidně klesá, podle CVVM jim věří jenom 48 procent lidí

V Česku dál ubylo lidí, kteří věří v účinnost opatření proti koronaviru. Ještě v červnu byla účinná podle 86 procent lidí, v červenci podle 61 procent, v září už důvěra v účinnost opatření klesla pod polovinu na 48 procent. Zjistilo to Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) v průzkumu, jehož výsledky v pondělí poskytlo ČTK. Průzkum přitom podle CVVM ještě neodráží krizovou situaci, která nastala koncem září a v říjnu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Cedivoda 13.10.2020 11:22

Není se co divit. Po masivní masáži našich "novinářů" z medií veřejné služby a blábolech politiků "demokratického opozičního bloku" by měl v informacích guláš skoro každý "konzument" těchto "pravdivých" informací. Na úlohu medií, která by měla informovat pokud možno pravdivě, srozumitelně a objektivně o stavu veřejných dějů a věcí už v dosti dávné době upozorňoval nějaký císař Napoleon, který je nazval sedmou velmocí. Od té doby se media stala fenoménem, který ovlivňuje veřejné mínění podstatným způsobem a v poslední době jsme svědky toho, že kariérističtí a sebestřední "novináři" se snaží řídit chod států a věcí veřejných a "zapsat se do dějin" i za cenu úplného rozkladu společnosti, čehož příkladem je naše Česká televize a její "zpravodajské" pořady. Pravděpodobně si někteří naši "novináři" neuvědomili, že jejich rozkladná činnost a touha po senzacích stojí a bude stát mnoho zbytečně zmařených lidských životů a obrovské hospodářské ztráty.

F. Navrátil 12.10.2020 21:15

Covidová opatření vlády jsou chaotická a nesystémová. Proto lidé ztrácejí důvěru jak v tato opatření, tak ke konání vlády. Pokud se vláda nevzpamatuje, pak ANO dopadne jako ODS, když prosadila nesystémové kroky jako např. poplatky u lékaře.

O. Kovačič 12.10.2020 20:27

Šíření, či nešíření koronaviru není otázkou víry (důvěry) mas, ale analýzy shromážděných informací těmi, kdo jim rozumí. Pokud své auto nepřezouváte u zmrzlináře, čalouníka, nebo truhláře, ale u automechanika, pak není důvod, abyste ve věci opatření proti šíření víru věřili komukoliv jinému, než epidemiologovi.

M. Lechvy 12.10.2020 20:58

Raději si poslechnu virology a světe div se, mají o covidu jiný názor než epidemiolog který viry nestuduje.

M. Šíma 12.10.2020 20:27

Ano, a čím menší ta důvěra bude a čím méně lidí opatření bude dodržovat, tím tvrdší ta opatření budou.

H. Dostálová 12.10.2020 19:06

Důvěra je jedna věc, druhá je dodržování. Kdyby se lidi chovali už dříve zodpovědně (třeba i sami od sebe), tak k tom u dojít nemuselo.

P. Berg 12.10.2020 18:22

Bez uzavření ekonomiky to bude jen další "pokus, omyl".


Poslali jste životopis a marně čekáte na reakci. Proč jiným odpovědí, ale vám ne

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak žádají o práci bílé límečky a jak ty modré? Na koho nasazují personalisté robota? A proč se zájemcům o práci z...

Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

Velký srovnávací test kombíků: Opel, Renault, Kia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

Jak bude za času Vodnáře? Býci se dočkají lásky, dařit se bude Pannám

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vládu na nebi si jednotlivá znamení zvěrokruhu předávají podle toho, jak do nich vstupuje Slunce, což bývá vždy kolem...