Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vaidišová přišla o post české jedničky

Česko

LONDÝN Zatímco Radek Štěpánek měl vstup do nové sezony senzační, jeho snoubenka Nicole Vaidišová pokračuje v nepřesvědčivých výsledcích a nadále se propadá do hlubin světového tenisového žebříčku.

Navíc už není ani nejlépe postavenou českou hráčkou. Po vyřazení v druhém kole turnaje v Aucklandu klesla v pořadí WTA na jednapadesáté místo a dostaly se před ni Iveta Benešová i Petra Kvitová. Devatenáctiletá, kdysi sedmá hráčka světa byla nejlepší Češkou od roku 2005.

Za týden ve světovém žebříčku klesne Vaidišová dokonce ještě hlouběji, protože neobhájí loňskou semifinálovou účast na turnaji v Sydney. Místo toho letos hrála na turnaji v Hobartu, kde vypadla hned v prvním kole.

Její životní partner Radek Štěpánek naopak nabral druhý dech. Po triumfu na turnaji v Brisbane se posunul ve světovém žebříčku o tři místa na třiadvacátou pozici a při australské misi hýří sebevědomím.

Ztrácí tak jen dvě místa na aktuálně nejlepšího českého tenistu Tomáše Berdycha, který klesl o jednu příčku na 21. pozici. Dostal se před něj Chorvat Marin Čilič, který díky triumfu na turnaji v Čennaí poskočil o sedm míst.

Mužskou světovou jedničkou je nadále Španěl Rafael Nadal před Švýcarem Rogerem Federerem. Ve špičce ženského žebříčku zůstává vše při starém.

***

Čeští tenisté ve

světovém žebříčku

Muži:

1. Nadal (Šp.), 2. Federer (Švýc.),

3. Djokovič (Srb.), ...21. BERDYCH,

23. ŠTĚPÁNEK, 78. HERNYCH,

102. I. MINÁŘ

Ženy:

1. Jankovičová (Srb.),

2. S. Williamsová (USA), 3.

Safinová (Rus.), ...41. BENEŠOVÁ,

49. KVITOVÁ, 51. VAIDIŠOVÁ,

59. ŠAFÁŘOVÁ, 72. ZAKOPALOVÁ

Výsledky na straně 22

Autor:

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...