Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vaidišová se dál trápí, nestačila Brémondové

Česko

NEW YORK Nejlepší česká tenistka Nicole Vaidišová včera bojovala se zdravotními problémy, ale uznala, že i s nachlazením měla 121. hráčku světa Severine Brémondovou porazit. Francouzské tenistce nakonec podlehla 5:7 a 3:6 a s grandslamovým US Open se rozloučila už ve druhém kole.

Dvacátá nasazená hráčka se prý necítila dobře. „Bolí mě v krku, rýma mi jede od včerejška. Nevím, jestli je to chřipka, angína nebo něco, ale je to nepříjemné, těžko se dýchá,“ popsala své obtíže.

Nepovažovala je však za příčinu porážky. „Nebudu to na to svádět, sama jsem si to prohrála,“ prohlásila s tím, že za vyřazením stály především její vlastní chyby. „Vedla jsem 3:1 a zbytečně jsem se nechala vyhodit z rytmu,“ popsala klíčový moment zápasu.

Brémondová ji pak při prvním vzájemném utkání trápila čopovanými údery a za příznivého vývoje se zlepšila. „Tím vyhraným setem začala hrát líp, ale i tak jsem samozřejmě měla šance,“ řekla devatenáctiletá Češka. Letos se od jara trápí, výjimkou byl jen postup do čtvrtfinále Wimbledonu.

Po změně trenéra, kdy jejího nevlastního otce Aleše Kodata vystřídal David Felgate, marně hledá formu, která ji loni v květnu vynesla až na sedmé místo světového žebříčku. „Byly velké změny a člověk nemůže hrát pořád dobře. Smířila jsem se s tím, že jsou výkyvy,“ hledala příčiny tápání.

Prý se to ale týká jen zápasů, v přípravě její hra vypadá jinak. „V tréninku hraju super, padá mi to, chce to ještě, aby to tak bylo i v tom zápase. Můžu se jen snažit dál, víc se teď nedá dělat,“ dodala.

Nedařilo se ani Jiřímu Vaňkovi. Ten se s turnajem rozloučil debaklem. Rakušan Jürgen Melzer ho ve druhém kole vyprovodil bleskově z kurtu, když ho porazil 6:0 a dvakrát 6:2. Vaněk uznal, že ho soupeř naprosto přehrál. „To byl velký fofr. Dneska to kolem mě prolétlo, ani nevím, jestli jsem byl na kurtě, nebo nebyl,“ vyprávěl. „Úplně mě zničil a vůbec jsem neměl šanci ten zápas nějak zvrátit. Nedal mi čuchnout,“ dodal.

Z výsledků, muži, dvouhra - 1. kolo: ŠTĚPÁNEK (28) - Starace 7:5, 6:3, 6:1, Djokovič (3) - Clement 6:3, 6:3, 6:4, Roddick (8) - Santoro 6:2, 6:2, 6:2. 2. kolo: Melzer - VANĚK 6:0, 6:2, 6:2, Ferrer (4) - Beck 4:6, 7:5, 6:3, 7:6 (7:5). Ženy, dvouhra - 2. kolo: Azarenková (14) - BENEŠOVÁ 6:2, 6:3, Brémondová - VAIDIŠOVÁ (20) 7:5, 6:3, Safinová (6) - Vinciová 6:4, 6:3, V. Williamsová (7) - De Los Riosová 6:0, 6:3, A. Radwaňská (9) - DuqueováMarinová 6:0, 7:6 (7:3). Čtyřhra - 1. kolo: HRADECKÁ, VORÁČOVÁ - Fusanová, Perryová 7:6 (7:4), 6:2.

Autor: